Login


Register | Recover Password
 

Kaip geriau parduoti mišką – su žeme ar išsikirtimui

Žymos:,

kaip parduoti miskaYra du būdai parduoti mišką. Su žeme arba išsikirtimui. Ką kiekvienas būdas apibrėžia ir kokie privalumai ar trūkumai – pabandysime trumpai sudėlioti mintis žemiau.

Medienos pardavimas

Mediena buvo vertinama visais laikais ir nors dabar daug sintetinių medienos pakaitalų, visgi be medienos mes negalime apsieiti. Todėl esama daugybė medienos pirkėjų, siekiančių įsigyti mišką išsikirtimui. Ką tai reiškia? Pirmiausia, savininko teisės lieka pardavėjui. Žemės sklypas lieka savininkui, o pirkėjas įsigyja teisę tik išsikirsti sutartą kiekį medienos iš savininko miško.

Miško pardavimas su žeme

Parduodant mišką su žeme, perleidžiama visa nuosavybės teisė į medieną, į vietą, konkrečią lokaciją. Viskas perduodama naujam savininkui ir senasis netenka visų galių ir teisių į turėtą mišką. Tokiu būdu parduodamas miškas yra brangesnis, nes vertinamas ne tik dabartinis medienos kiekis, tačiau ir ateities kirtimai.

Kokį būdą pasirinkti

Kuris pardavimo būdas yra geresnis, lemia keletas faktorių. Pirmiausia, mišku reikia rūpintis, jį prižiūrėti, reguliariai daryti kirtimus, valyti nuo sausuolių, išvartų, sodinti naujus medžius kirtimuose. Tai reikalauja ne tik laiko, tačiau ir žinių, atsidavimo. Be to, miško savininkas turi mokėti miško mokesčius. O ką jau kalbėti apie miško vagystes – taip būna ir tokių, nes mediena yra vertinga prekė. Taigi, miškininkystės srityje nedirbantiems arba gyvenantiems toli nuo turimo miško, priežiūra gali tapti našta. Dėl šių priežasčių, arba tiesiog prireikus didesnės sumos pinigų, miškas parduodamas su žeme.

Kita vertus, galima rasti nemažai argumentų parduoti tik išsikirtimui, o mišką pasilikti kaip investiciją. Taip, tai investicija į nekilnojamąjį turtą ir geras palikimas ateities kartoms. Tuo labiau, priešingai nei koks namas ar butas, miškas nenusidėvi. Kuo medžiai senesni (aišku, jie irgi turi „galiojimo laiką“), tuo vertė didesnė. Tad dabar pasodinus mišką, anūkai pardavę uždirbtų išties nemažai. Investuojant į mišką, jį prižiūrint ir parduodant išsikirtimui, galima gauti reguliarias pajamas.

Taigi, apibendrinant, abu pardavimo būdai yra geri. Tiek parduodant mišką išsikirtimui, tiek parduodant mišką su žeme, galima gauti naudą. Viskas priklauso nuo savininko situacijos bei pardavimo tikslų.

Kaip gauti geriausią miško kainos pasiūlymą

Norėdami gauti geriausią kainą už miską, dalyvaukite aukcione. Mes vykdome miškų pardavimą aukciono principu – siūlome jį supirkėjams ir laukiame, kas pasiūlys didžiausią kainą. Mes siunčiame pasiūlymus miškų supirkėjams (šiuo metu bendradarbiaujame su 260 įmonių)  ir siūlome dalyvauti aukcione. Aukciono dalyviai mato internete visą jiems reikalingą informaciją apie mišką ir siūlo už jį savo kainą. Jie taip pat mato ir kitų supirkėjų kainos pasiūlymus,  todėl visas pardavimo procesas tampa skaidrus.

Netgi įvertinus mums sumokėtą komisinį už tarpininkavimą, jūs išlošite 5-15% daugiau nei pardavinėdami mišką patys, nes vargu ar turėsite laiko ir nori bendrauti su tiek daug supirkėjų asmeniškai. Be to, kaip patirtis rodo, dalis miško supirkėjų, norėdami nupirkti mišką mažesne kaina, pradeda labai spausti pardavėją parduoti jų pasiūlyta kaina ir kuo greičiau.

Dalyvavimas aukcione gana paprastas. Jums tereiks sudaryti paslaugų sutartį ir laukti aukciono rezultato. Jeigu miško pardavimas neįvyktų (pvz., dėl per mažo pasiūlymų skaičiaus), jūs jokių išlaidų nepatirsite.

Užpildykite formą žemiau ir mes susisieksime su Jumis jūsų nurodytais kontaktais ir pateiksime pasiūlymą.

Miško aukcionas
Galite nurodyti tiktai vardą
Čia nurodykite savo kontaktinį telefoną. Jeigu gyvenate užsienyje, nebėda. Nurodykite nelietuvišką numerį. Mes naudojamės interneto programėlėmis Whatsupp ar Viber.
Čia nurodykite miško unikalų numerį. Jį galite surasti miško nuosavybės dokumentuose. Šis numeris paprastai atrodo taip: 7380-0003-2138. Jeigu norite parduoti kelis sklypus, parašykite visų jų unikalius numerius.
Čia galite nurodyti, kokios kainos tikitės už mišką. Taip pat parašykite, jei sklypui buvo paruoštas miškotvarkos projektas, atlikti kirtimai ir kt su mišku susijusi informacija.

 

Privatumo politika