Areštuoto buto pardavimas

arestuoto buto pardavimasKartais gyvenime tenka susidurti su finansiniais sunkumais, o tuo atveju – neretai ir turėti reikalų su antstoliais. Ką daryti, kai tenka priimti sprendimą – parduoti butą, kuris yra areštuotas? Taigi, ką reikia žinoti apie areštuoto turto pardavimą.

Areštuoto buto pardavimas nėra galimas tol, kol negražinote skolos arba negavote anstolio leidimo parduoti. Todėl norėdami parduoti areštuotą butą turėsite arba rasti būdą skolai padengti, arba surasti pirkėją, kuris sutiktų padengti jūsų įsiskolinimą pirkimo metu.

Jeigu arešto suma santykinai nedidelė, galima įsiskolinimą padengti iš pirkėjo sumokėto avanso ir areštą nuimti iki pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo.

Tada, kai įsiskolinimas anstoliui yra didelis, jūs galite kreiptis į anstolį, kad šis išduotų leidimą buto pardavimui su sąlygą, kad pardavimo metu įsiskolinimas bus apmokėtas. Su tokia pažyma jūs jau galėsite kreiptis į notarą dėl buto pardavimo.  Pardavimo dieną pirkėjas turės pervesti įsiskolinimą į antstolio nurodytą depozitinę sąskaitą. Po apmokėjimo buto areštas bus nuimtas.

Areštuoto buto pardavimas dažnai būna sudėtingas, mat pardavimo metu  turėsite informuoti pirkėją apie buto areštą ir tuo pačiu jį įtikinti, kad sandoris bus saugus, t.y. užtikrinti pirkėją, jog jis nepraras savų pinigų.  Iš patirties galiu pasakyti, kad esant areštui,  bendravimas su pirkėju būna žymiai sunkesnis, reikalaujantis daugiau kompetencijos.  Todėl tam, kad neatbaidytumėte būsimų pirkėjų, rekomenduoju naudotis profesionalaus brokerio paslaugomis, mokančiu suprantamai paaiškinti esamą situaciją ir suteikti pirkėjui daugiau pasitikėjimo.

Apie tai, kaip parduoti areštuotą turtą be varžytinių, skaitykite šiame straipsnyje Kokiu būdu galima išvengti gresiančių varžytinių

Jei jums šis straipsnis buvo naudingas, paspauskite žemiau mygtuką „Patinka“. O jeigu žinote, kam ši informacija gali būti aktuali, pasidalinkite ja, persiųsdami šio straipsnio nuorodą asmeniškai.

Turite papildomų klausimų parduodant areštuotą turtą? Gaukite asmeninę konsultaciją. Asmeninės konsultacijos metu atsakysiu į Jūsų pateiktus klausimus Jums patogia forma. Norėdami konsultuotis, spauskite mygtuką žemiau:

KONSULTUOTIS