Miško pardavimas Lietuvoje – miško kaina

misko pardavimas, misko kainaNusprendus parduoti mišką, paprastai kyla klausimas – už kokią kainą parduoti? Kokia pardavimo procedūra? Miško pardavimas, kaip ir kito nekilnojamojo turto pardavimas, turi savo specifiką. Ką reikia žinoti miško pardavėjui, – apie tai šiame straipsnyje.

Parduoti medieną išsikirtimui ar mišką su sklypu?

Miškų pardavimas gali būti dvejopas. Vienu atveju galite parduoti tik medieną išsikirtimui ir žemės sklypą pasilikti sau. Kitu atveju – parduoti galite mišką su žemės sklypu. Pardavus medieną išsikirtimui, žemės sklypas liks Jums ir Jūs toliau turėsite juo rūpintis pagal miškotvarkos reikalavimus. Toks pardavimas gali būti naudingesnis tuo atveju, jei turite galimybę ir žinote, kaip prižiūrėti mišką po kirtimo ir laikui bėgant vėl gauti iš miško naudos.

Parduodant mišką su žemės sklypu, parduosite ir visus su juo susijusius rūpesčius: atsodinimą, tvarkymą, galimas medienos vagystes ir t.t. Taip pat nebereikės mokėti miško mokesčių.

Nuo ko priklauso miško kaina

Miško kaina priklauso nuo keletos faktorių, tačiau pagrindinę miško vertę sudaro medynų vertė bei jų kirtimo galimybės. Lietuvoje miškai suskirstyti į keturias grupes (kategorijas), pagal kurias nustatomas miško veiklos vykdymo rėžimas, kirtimo sąlygos. Daugiau apie miškų grupes skaitykite čia Didžiausią vertę (kainą) turės IV kategorijos miškas, kurio medynai jau subrendę kirtimui. Brangiausia mediena – ąžuolo, eglės ir uosio.

Miškų pardavimo procedūra

Jeigu parduodate mišką kartu su žemės sklypu, jo pardavimui turėsite gauti to rajono Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) leidimą (išskyrus tą atvejį, kai miškas parduodamas bendraturčiui). Leidimas išduodamas per 25 darbo dienas nuo prašymo pateikimo dienos.

Miško pardavimas kartu su žemės sklypu turės būti forminamas per notarą.  Šis miško pardavimo būdas gali būti apmokestinamas gyventojų pajamų mokesčiu, jeigu miškas nėra išlaikytas daugiau nei 10 metų ir jeigu parduodamas brangiau, nei įsigijimo kaina (vertė).

Jei parduosite tik medieną išsikirtimui, užteks pasirašyti tarpusavio pirkimo-pardavimo sutartį. Medienos pardavimas yra apmokestinamas 15% gyventojų pajamų mokesčiu bei 5% miško infrastruktūros mokesčiu.

Kaip rasti miško pirkėją

Miško pirkėjo galite ieškoti patys arba per brokerį. Brokeris bus suinteresuotas parduoti mišką brangiau, todėl ieškos pirkėjų, kurie pasiūlys didžiausią kainą už jūsų mišką.

Jeigu nenorite patys rūpintis miško pardavimo reikalais, dėl miško pardavimo sąlygų kreipkitės į mane telefonu 8 655 31429 arba el. paštu sandra@nntb.lt, nurodydami miško kadastrinį arba unikalų numerį, ir prisekdami miško sklypo planą. Mes nustatysime galimą miško kainą ir paaiškinsime jo pardavimo sąlygas.