Login


Register | Recover Password
 

Žemės ūkio paskirties žemės pardavimas. Ką svarbu žinoti

Žymos:, , , , ,

žemės pardavimas žemės ūkio paskirtisDėmesio! Nauji įstatymo pakitimai nuo 2018m.

Jeigu planuojate parduoti žemės ūkio paskirties sklypą, bus svarbu žinoti, jog tokio sklypo negalite parduoti bet kam, o jo pardavimą prižiūri Nacionalinė žemės tarnyba prie žemės ūkio ministerijos. Šiame straipsnyje rasite pardavėjui aktualią informaciją, kad  žemės pardavimas taptų aiškesnis. 

Kam galima parduoti žemės ūkio paskirties sklypą

Pagal nuo 2018m. galiojantį LR žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinąjį įstatymą, žemės ūkio paskirties žemę pirmiausia turi teisę įsigyti šie asmenys:

  1. Sklypo bendraturčiai;
  2. Sklypo naudotojai, kurie naudojasi sklypu žemės ūkio veiklai ilgiau nei 1 metus  ir yra įregistravę naudojimosi sutartį Registrų centre;
  3. Kaimynai, kurių sklypai ribojasi su jūsų sklypu.
  4. Ūkininkai, turintys ūkį toje pačioje ar gretimoje savivaldybėje

Tik šiems asmenims atsisakius pirkti jūsų sklypą, turėsite teisę parduoti jį savo pasirinktam asmeniui (čia irgi yra tam tikrų išimčių, pvz., asmuo,  negali turėti daugiau nei 500 ha žemės ūkio paskirties žemės, arba, tokių sklypų pardavimas yra apribotas kai kurių šalių piliečiams ir t.t.)

Kaip vyksta žemės pardavimas

Parduoti žemės sklypą galite patys arba su jūsų rajone dirbančio nekilnojamojo turto brokerio (agento) pagalba. Sklypo pardavimui turėsite gauti Nacionalinės žemės tarnybos leidimą. Tam, kad jį gautumėte, turite Nacionalinei žemės tarnybai savo rajono skyriui pateikti prašymą, kuriame nurodysite, už kokią kainą sklypą parduodate. Šio prašymo pagrindu Nacionalinė žemės tarnyba informuos apie pardavimą asmenis, kurie pirmumo tvarka turi teisę pirkti žemę. Jeigu šie asmenys Jūsų sklypo atsisakys, galėsite jį parduoti kitiems asmenims.
Svarbu žinoti, jog ši procedūra trunka apie 1 mėn., o už prašymo pateikimą Nacionalinei žemės tarnybai turėsite sumokėti 26 eur.

Ar reikalingi žemės sklypo kadastriniai matavimai

Jeigu žemės ūkio paskirties sklypas yra miesto teritorijoje, iki pardavimo jam turi būti būtinai atlikti kadastriniai matavimai. Jeigu sklypas yra ne miesto teritorijoje, jo pardavimui užtenka ir preliminarių matavimų, jeigu turimas sklypo planas atitinka reikalavimus.

Sklypo pirkėjas taip pat turi gauti NŽT leidimą

Nuo 2018m. žemės ūkio paskirties sklypo pirkėjas turi privalomai kreiptis į NŽT skyrių užpildant pirkėjo deklaraciją, kad gautų leidimą pirkti. Leidimas išduodamas per 15 darbo dienų.  Pirkti sklypą gali tik asmenys, kurie savo nuosavybės teise ir susijusių asmenų nusavybės teise bendroje sumoje turi ne daugiau nei 500 ha žemės.

Ieškote brokerio sklypo pardavimui? Sužinokite sąlygas

Užpildykite žemiau esančią formą, aprašydami norimą parduoti sklypą ir sužinokite mano tarpininkavimo sąlygas arba susisiekite su manim telefonu 8 655 31429

Sklypo pardavimas
Galite nurodyti tiktai vardą
Čia nurodykite savo telefono numerį. Jeigu gyvenate užsienyje, nebėda. Mes naudojamės interneto programėlėmis Whatsapp ar Viber.
Čia nurodykite sklypo unikalų numerį. Jį galite surasti sklypo nuosavybės dokumentuose. Šis numeris paprastai atrodo taip: 7380-0003-2138. Jeigu norite parduoti kelis sklypus, parašykite visų jų unikalius numerius.
Nurodykite bendrą sklypo plotą
Parašykite, kokia žemės paskirtis nurodyta dokumentuose, pvz., žemės ūkio, miškų, vienbučių ar dvibučių namų statybai ar pan.
Nurodykite žemės sklypo adresą. Jeigu nežinote, nurodykite bent rajoną ir apytikslę vietovę.
Čia aprašykite sklypo dabartinę būklę - dirbamas, apleistas, apaugęs medžiais ir pan. Jei yra bendraturčiai, ar jie sutinka parduoti? Gal yra suinteresuotų asmenų, kurie nori pirkti? Ar yra statinių sklype? Kokios kainos tikitės už sklypą?
Pažymėkite tuos punktus, kurie Jums yra aktualūs
Negavę Jūsų sutikimo tikrinti informaciją Registrų centre, mes negalime matyti pilnos informacijos apie Jūsų sklypą, todėl negalėsime kokybiškai padėti.
Privatumo politika