Žemės ūkio paskirties žemės pardavimas. Ką svarbu žinoti

zemes pardavimasJeigu planuojate parduoti žemės ūkio paskirties sklypą, bus svarbu žinoti, jog tokio sklypo negalite parduoti bet kam, o jo pardavimą prižiūri Nacionalinė žemės tarnyba prie žemės ūkio ministerijos.

Kam galima parduoti žemės ūkio paskirties sklypą

Pagal nuo 2014-05-01 galiojantį LR žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinąjį įstatymą, žemės ūkio paskirties žemę pirmiausia turi teisę įsigyti šie asmenys:

  1. Sklypo bendraturčiai;
  2. Sklypo naudotojai, kurie naudojasi sklypu žemės ūkio veiklai ilgiau nei 1 metus  ir yra įregistravę naudojimosi sutartį Registrų centre;
  3. Kaimynai, kurių sklypai ribojasi su jūsų sklypu.

Tik šiems asmenims atsisakius pirkti jūsų sklypą, turėsite teisę parduoti jį savo pasirinktam asmeniui (čia irgi yra tam tikrų išimčių, pvz., asmuo, kuris nėra ūkininkas, negali turėti daugiau nei 10 ha žemės ūkio paskirties žemės, arba, tokių sklypų pardavimas yra apribotas kai kurių šalių piliečiams ir t.t.)

Kaip vyksta žemės pardavimas

Parduoti žemės sklypą galite patys arba su jūsų rajone dirbančio nekilnojamojo turto brokerio (agento) pagalba. Sklypo pardavimui turėsite gauti Nacionalinės žemės tarnybos leidimą. Tam, kad jį gautumėte, turite Nacionalinei žemės tarnybai savo rajono skyriui pateikti prašymą, kuriame nurodysite, už kokią kainą sklypą parduodate. Šio prašymo pagrindu Nacionalinė žemės tarnyba informuos apie pardavimą asmenis, kurie pirmumo tvarka turi teisę pirkti žemę. Jeigu šie asmenys Jūsų sklypo atsisakys, galėsite jį parduoti kitiems asmenims.
Svarbu žinoti, jog ši procedūra trunka apie 1 mėn., o už prašymo pateikimą Nacionalinei žemės tarnybai turėsite sumokėti 26 eur.

Ar reikalingi žemės sklypo kadastriniai matavimai

Jeigu žemės ūkio paskirties sklypas yra miesto teritorijoje, iki pardavimo jam turi būti būtinai atlikti kadastriniai matavimai. Jeigu sklypas yra ne miesto teritorijoje, jo pardavimui užtenka ir preliminarių matavimų, jeigu turimas sklypo planas atitinka reikalavimus.

Turite papildomų klausimų dėl žemės sklypo pardavimo? Gaukite asmeninę konsultaciją. Asmeninės konsultacijos atsakysiu į Jūsų pateiktus klausimus Jums patogia forma. Norėdami konsultuotis, spauskite mygtuką žemiau:

KONSULTUOTIS

Patiko šis straipsnis? Būsiu dėkinga, jei paspausite mygtuką „Patinka“ .

.