Login


Register | Recover Password
 

Nekilnojamojo turto vertinimas. Kaip nustatoma būsto vertė

3 svarbiausi veiksniai, įtakojantys nekilnojamojo turto vertę

Nekilnojamojo turto vertinimas  – vienas svarbiausių veiksnių tiek perkant, tiek parduodant turtą. Jeigu esate turto pardavėjas – teisingas turto vertinimas padės greičiau parduoti turimą turtą. Jeigu planuojate pirkti nekilnojamąjį turtą, labiausiai norėsite sužinote, ar nepermokėsite, ar kaina, kurios prašo pardavėjas, atitinka šios dienos rinką. O jeigu perkate nekilnojamąjį turtą su paskola, jums prireiks ir oficialaus turto vertinimo, kurį atlieka kvalifikuotas turto vertintojas.

Taigi, kas labiausiai įtakoja nekilnojamojo turto rinkos vertę? Nekilnojamojo turto vertė dažniausiai priklauso nuo šių trijų aplinkybių:

nt vertinimas bankui, nekilnojamojo turto vertinimas1. Vieta, kurioje yra nekilnojamasis turtas

Jūsų nekilnojamojo turto kaina didžiąja dalimi priklausys nuo to, kur tas turtas yra. Įsivaizduokime situaciją, jog turite puikiai įrengtą namą Pabradės miestelyje. Tačiau kad ir kaip bebūtų gaila, jo vertė turbūt niekada neprilygs tipiniam namui Vilniaus centre. Namo vertę šiuo atveju nulems vietos patrauklumas, t.y. žemės sklypo, kuriame tas namas stovi, vertė. Mažiau patraukli vieta mažina nekilnojamojo turto kainą.

2. Būsto ar pastato įrengimas

Turbūt kiekvienas sutiks, kad net ir toje pačioje laiptinėje, tokio paties dydžio ir išplanavimo butų kainos gali ženkliai skirtis dėl tų butų įrengimo skirtumų. Labiausiai vertinami skoningai bei kokybiškai įrengti namai, kur galima iš karto ateiti gyventi ir nebereikia atlikti jokių papildomų remonto darbų. Svarbu žinoti, jog būsto įrengimas taip pat turi savo madas bei populiarumą. Ekstravagantiški interjerai ar akį rėžianti sienų spalva ne visada būna patraukli pirkėjui. Todėl brangiausiai parduodami tradiciškai, bet madingai įrengti būstai.

3. Rinkos situacija

Nekilnojamojo turto rinkos kaina niekada nebūna pastovi. Ji svyruoja atspindėdama  pardavėjų elgesį, pirkėjų lūkesčius bei visuomenės nuomonę.

Kaip kainą nulemia kiti pardavėjai?

Jeigu panašaus kaip Jūsų turto pardavėjų yra daugiau, Jūs konkuruosite su jais dėl kainos. Pirkėjai, žinoma, visada rinksis geresnius kainos pasiūlymus, jeigu turtas, kurį jie nori pirkti, jų akimis yra lygiavertis. Todėl, jeigu kiti pardavėjai parduoda savo turtą pigiau, automatiškai krenta ir jūsų turto vertė. Ir atvirkščiai.

Kaip kainą nulemia pirkėjai?

Šiuo metu, kai nekilnojamojo turto rinkoje pardavėjų yra daugiau nei pirkėjų, todėl ne visi pardavėjai gali parduoti savo turtą. Tokia situacija rinkoje vadinama Pirkėjų rinka. Jos metu nekilnojamojo turto kainą nulemia pirkėjai.  Dėl didelių interneto galimybių ir informacijos jame gausos, pirkėjai, kaip niekad anksčiau, puikiai išmano rinkos situaciją, mat net neišeidami iš namų gali apžiūrėti juos dominantį nekilnojamąjį turtą bei palyginti jo kainas. Jeigu jūsų parduodamo turto kaina neatitinka pirkėjų lūkesčių, jis tokiu turtu rimtai nesidomi, todėl pardavimas negali įvykti.

Kaip kainą nulemia bendra žmonių nuomonė?

Jeigu tarp žmonių pradeda plisti nuomonė, kad nekilnojamasis turtas artimiausiu metu brangs, didžioji dalis pirkėjų  bus linkę mažiau derėtis ir greičiau pirkti, nes manys, kad vėliau jiems teks pirkti brangiau. Taigi šiuo atveju kaina svyruos pardavėjo naudai. Ir atvirkščiai, jei visuomenėje paplinta mintis, jog turtas turėtų pigti, pirkėjai bus daug atsargesni, jie neskubės pirkti ir reikalaus didesnės nuolaidos. Todėl esant tokiai situacijai kaina mažėja pirkėjo naudai.

Kas neįtakoja nekilnojamojo turto kainos

Nekilnojamojo turto rinkos kainai lemiamos įtakos neturi kaina, už kurią buvo įsigytas šis turtas, investuota suma remontui bei pardavėjo lūkestis gauti tam tikrą kainą. Taigi net jei savo būstą pirkote gerokai brangiau ar jo remontui išleidote didelę sumą, šiandien jį parduosite už tokią kainą, kokią sutiks mokėti pirkėjas.

Jeigu norite sužinoti, kaip pačiam nustatyti nekilnojamojo turto vertę, skaitykite čia.

Ieškote NT brokerio Vilniuje? Sužinokite sąlygas

Užpildykite žemiau esančią formą, aprašydami norimą parduoti turtą ir sužinokite mano tarpininkavimo sąlygas arba susisiekite su manim telefonu 8 655 31429

[formidable id=6]

Privatumo politika
Call Now Button+37065531429