Login


Register | Recover Password
 

Nuomos sutarties įregistravimas Registrų centre

Nunuomos sutarties iregistravimasomos sutarties įregistravimas Registrų centre gali būti naudingas tiek nuomotojui, tiek nuomininkui. Nuomotojas, įregistravęs nuomos sutartį, atsakomybę už komunalinių mokesčių mokėjimą, už tretiems asmenims padarytą žalą iš karto perkelia nuomininkams.  Nuomininkas, turėdamas įregistruotą sutartį, gali būti tikras, kad savininkas be jo sutikimo nenutrauks sutarties anksčiau laiko. 

Kaip įregistruoti sutartį Registrų centre

Sutartį turi pasirašyti visi buto/namo savininkai

Norint įregistruoti sutartį Registrų centre, reikia, jog ji būtų sudaryta raštu ir pasirašyta visų buto/namo savininkų, pvz., jei butas priklauso sutuoktiniams, tai sutartį turi pasirašyti abu sutuoktiniai ir pan.

Jei butas/namas įkeistas, reikalingas kreditoriaus sutikimas

Jei nuomojamas butas/namas yra įkeistas bankui ar kitai kredito įstaigai, turite pateikti rašytinį tos kredito įstaigos sutikimą dėl buto/namo nuomos.

Prašymas dėl įregistravimo

Prašymą dėl nuomos sutarties įregistravimo galima pateikti nuvykus į Registrų centrą arba internetu, pasirašius saugiu elektroniniu parašu. Prašymą gali pateikti viena iš sutarties šalių arba jų įgaliotas asmuo.

Ar būtina įregistruoti

Nuomos sutarties įregistravimas registrų centre nėra privalomas. Jūs patys nusprendžiate, ar norite įregistruoti ar ne. Pasirašyta, bet neįregistruota Registrų centre sutartis taip pat turi juridinę galią.

Nuomos sutarties įregistravimo privalumai ir trūkumai

Įregistravus nuomos sutartį Registrų centre nuomininkai taps tiesiogiai atsakingi už komunalinių paslaugų mokėjimą. Tačiau įregistruota nuomos sutartis gali būti kliūtis iškraustant nepageidaujamus nuomininkus ar norint nutraukti nuomos sutartį anksčiau laiko.

Reikia brokerio surandant nuomininkus? Sužinokite sąlygas

Skambinkite 8 655 31429 arba siųskite užklausimą užpildę formą žemiau ir sužinokite mano sąlygas. Šią paslaugą teikiu tik Vilniaus mieste.

[formidable id=12]

Privatumo politika
Call Now Button+37065531429