Login


Register | Recover Password
 

Keičiu butą. Kaip pasikeisti būstą?

keiciu buta kaip pasikeisti buta

Kaip lengvai pasikeisti butą ar namą?

Pagausėjo šeima ir norite persikelti į didesnį butą ar namą? Jūsų butas jums per didelis, ieškote mažesnio? Atėjo laikas galvoti apie būsto keitimą.  Būsto keitimo procesas nėra toks paprastas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tačiau perskelti gyventi kitur nebus sudėtinga, jei viską iš anksto apgalvosite ir suplanuosite.

 Išsiaiškinkite, kokio naujo būsto norite

Pirmoji kliūtis, su kuria susiduria žmonės, norintys persikelti į kitą butą ar namą – jie tiksliai nežino, ko nori. Pirmiausia atsakykite sau į klausimą, kodėl aš keičiu butą ar namą? Kokiame būste norėčiau gyventi? Tol, kol aiškiai nesuprasite, kokiame būste norite gyventi, keitimo procesas neįvyks. Jeigu Jums sunku apsispręsti, kur norėtumėte gyventi – peržiūrėkite parduodamų būstų skelbimus, klausinėkite draugų, jau gyvenančių panašiame būste, važinėkite į parduodamų būstų apžiūras. Jei sunku apsispręsti, pasitarkite su šią sritį išmanančiu žmogumi.

Nustatykite savo turimo būsto rinkos vertę

Nežinant realios savo būsto rinkos vertės, būstą pasikeisti bus ypač sunku. Net ir suradus žmogų, kuriam reikia to paties, ką turite Jūs, o Jums – tai, ką turi jis, gali būti, kad jūsų turto vertė bus skirtinga, todėl tam, kad mainai įvyktų, kažkuriai iš pusių reiks primokėti. Nustatydami būsto rinkos vertę neapsirikite. Nepasikliaukite vien www.aruodas.lt informacija, nes čia matysite tik pardavėjų lūkesčius, o ne realias pardavimo kainas, kuriomis sandoriai įvyksta. Jei nežinote, kaip nustatyti rinkos kainą jūsų būstui, skaitykite čia.

Įvertinkite savo finansines galimybes

Išsiaiškinę, kiek vertas dabartinis Jūsų būstas ir kokio būsto norite, įvertinkite savo finansines ir technines galimybes. Jeigu planuojate persikelti į didesnį/brangesnį būstą, paskaičiuokite ar pakaks turimų piniginių lėšų vertės skirtumui bei sandorio išlaidoms padengti. Jeigu planuojate gauti banko finansavimą, būtinai kreipkitės į asmeninį banko vadybininką, kuris paskaičiuotų, ar jūsų pajamų užteks paskolai gauti. Įvertinkite, kokio dydžio būsto paskolą galite sau leisti. Tuo atveju, jei norite persikelti į pigesnį būstą, išsiaiškinkite, ar nėra kliūčių, galėsiančių sutrukdyti Jūsų būsto keitimui (pvz., banko paskola, kuria įkeistas Jūsų dabartinis būstas, buto areštas, nepilnamečiai vaikai ir pan.). Jeigu kyla abejonių dėl finansinių galimybių keičiant būstą, geriau pasikonsultuokite su šios srities specialistu. Mat neteisingas jūsų sprendimas ateityje gali tapti didele našta.

Paprasčiausias būdas pasikeisti būstą

Jei pirmieji trys klausimai išspręsti teigiamai, galite pradėti būsto keitimo procesą. Jums tikrai nebūtina ieškoti žmogaus, kuris turi tokį būstą, kurio Jums reikia, o Jūs turite tai – ko reikia jam. Tai gali užtrukti per daug ilgai ir mainai gali iš viso neįvykti. Dabartinės rinkos sąlygomis, turint puikią mainų priemonę – pinigus bei gana didelę būstų pasiūlą, tiesioginių mainų procesas tapo per daug sudėtingas. Todėl paprasčiausias ir greičiausias būdas pasikeisti būstą – savo parduoti, o norimą nusipirkti. Taigi šiuo atveju Jums tereikia žinoti, kaip suderinti būsto pardavimo ir pirkimo procesą vienu metu, kad nepakliūtumėte į nemalonias situacijas, kai reikia išsikraustyti anksčiau, nei turite kur, ar dar neturite pinigų sumokėti už naują būstą. Jei norėtumėte pasikonsultuoti, kaip suderinti būsto pardavimą ir pirkimą vienu metu, kreipkitės patarimo.

Būsto keitimas reikalauja daug laiko

Būsto keitimo procesas užtruks ilgai ir taps varginantis, jeigu neplanuosite savo laiko. Todėl, jei esate labai užimtas žmogus, tam, kad reikalai pajudėtų,  rekomenduoju savo darbotvarkėje būtinai numatyti laiko ir būsto keitimo reikalams. Nepamirškite, kad turėsite paruošti namus pardavimui, įdėti ir prižiūrėti savo skelbimus, bendrauti su besidominčiais jūsų būstu pirkėjais bei organizuoti apžiūras, ieškoti sau tinkančio naujo būsto, derėtis, surinkti reikalingus leidimus ir dokumentus, vykti pas notarą. Jeigu manote, kad neturėsite tam pakankamai laiko ar žinių, geriau suraskite patikimą pagalbininką, pvz., brokerį. Žinoma, į susitikimus su bankininku ir notaru turėsite atvykti pats, bet kitus svarbius ir daug laiko reikalaujančius darbus gali atlikti ir jūsų atstovas. Tinkamai suplanavus ir iš anksto išsprendus galimas problemas, persikelti gyventi į kitą būstą galima per 1-3 mėnesius.

Ieškote brokerio savo turto pardavimui Vilniuje? Sužinokite sąlygas

Užpildykite žemiau esančią formą, aprašydami norimą parduoti turtą ir sužinokite mano tarpininkavimo sąlygas arba susisiekite  telefonu 8 655 31429

Privatumo politika
Call Now Button+37065531429