Login


Register | Recover Password
 

Derybos su pirkėju. Kas nulemia didesnę pardavimo kainą?

derybos su pirkeju ka daro brokeris

Kaip įtikinti pirkėją mokėti daugiau?

Nekilnojamojo turto pardavimui didelę įtaką daro rinkos situacija.  Kai rinkoje yra daugiau pardavėjų, nei pirkėjų – ji vadinama pirkėjų rinka. Pirkėjų rinkos metu parduoti nekilnojamąjį turtą būna sunkiau, nes tik dalis turto randa pirkėją.  Šios rinkos metu nuperkamas tik tas nekilnojamasis turtas, kuris pagal kainą ir kitus kriterijus labiausiai atitinka pirkėjo lūkesčius. Šiuo metu, priklausomai nuo nekilnojamojo turto srities, daugiau ar mažiau dominuoja pirkėjų rinka. Tačiau net ir pirkėjų rinkos metu  yra būdų, kaip įtikinti pirkėją mokėti daugiau.

Padidinkite vertę dar prieš pradėdami pardavimą

Pirkėjų rinkos metu tik  dalis iš visų reklamoje esančių namų būna parduodama.  Kad parduotumėte namą šiomis sąlygomis, jis turi būti gerai įrengtas, stovėti geroje vietoje, o jo kaina turi atitikti rinkos lūkesčius.  Būdamas pardavėju namo vietos, žinoma, nulemti negalėsite, tačiau jūs  galite įtakoti pardavimo kainą ir namo išvaizdą. Pradėkite pardavimą nuo teisingos kainos.  Brangiausiai parduodamas tas nekilnojamasis turtas, kurio kaina atitinka rinką. Pradėję pardavimą už gerokai didesnę nei rinkos kainą, prarasite ir laiką, ir pinigus. Kai jūsų parduodamas turtas užsistovės rinkoje, jis bus nebepatrauklus pirkėjui ir kainą teks mažinti dar daugiau.  Jeigu nenorite prarasti pirminio patrauklumo, pradėkite pardavimą už realią rinkos kainą. Daugiau informacijos, kodėl svarbu pradėti pardavimą nuo teisingos kainos, skaitykite čia. Paruoškite namus pardavimui. Tai, kaip atrodo Jūsų parduodamas būstas, ne ką mažiau svarbu nei jo kaina. Paruoškite būstą pardavimui, prieš pateikiant jį rinkai. Gerai išvalykite ir sutvarkykite namus. Tegul pirkėjai pamato jūsų namus iš geriausios pusės ir mano, kad jūs buvote puikus šio būsto šeimininkas.

Pasiruoškite derybų planą

Žinokite savo derybų ribas iki prasidedant deryboms. Nustatykite šias ribas atsižvelgdami į  rinkos situaciją, o ne į tai, už kiek esate pirkę nekilnojamąjį turtą ar į jį investavę. Gali būti,  kad dėl pasikeitusios rinkos situacijos, teks parduoti nekilnojamąjį turtą pigiau, nei esate už jį mokėjęs. Tačiau jeigu tikrai norite parduoti, „klausykite“ rinkos. Numatykite savo kainos dugną įvertindami reikalingus atlikti remonto darbus, atlygį brokeriui, dokumentų tvarkymo, notaro išlaidas bei mokesčius valstybei. Apgalvokite įvarius derybų scenarijus dėl avanso dydžio, mokėjimo ir išsikraustymo terminų, baldų.

Gavus kainos pasiūlymą

Gavus kainos pasiūlymą pasistenkite kuo daugiau sužinoti apie būsimą pirkėją: apie jo tolesnius planus ir motyvaciją. Pvz., jei pirkėjas dar turi parduoti ir savo būstą, jam bus svarbus mokėjimo terminas. Gali būti, jog  pirkėjas sutiks mokėti daugiau, jei jūs atidėsite mokėjimą ilgesniam laikui. Kuo daugiau informacijos sužinosite apie pirkėją, tuo bus lengviau derėtis. Derybų metu stenkitės nenukrypti nuo tikslo, neįsileiskite į ilgas diskusijas, nesusijusias su turto pardavimu. Derėdamiesi visada išklausykite pirkėją ir stenkitės išlikti emociškai ramus. Nenutraukite sakinio, neginčykite kainos argumentų, kol pirkėjas nebaigė išsakyti savo nuomonės, nors ir  visiškai nesutinkate su jo pasiūlymu. Tik pirkėjui baigus kalbėti ramiai ir argumentuotai, išsakykite savo nuomonę. Mandagus elgesys ir kitos pusės išklausymas beveik visada padeda susitarti dėl geresnės kainos. Jeigu gavote mažesnės kainos pasiūlymą, tai dar nereiškia, kad pirkėjas negali mokėti daugiau. Gali būti, jog pirkėjas tik tikrina jūsų derybų ribas. Todėl tik nuoširdus pokalbis su pirkėju gali padidinti parduodamo būsto vertę keliais procentais. Kalbėdami su pirkėju argumentuokite savo siūlomą kainą lygindami kitus rinkoje parduodamus būstus. Aptarkite  galimas alternatyvas dėl notaro mokesčių, mokėjimo terminų ir paliekamų baldų. Tuomet, kai pirkėjas sutinka su jūsų siūloma kaina, tai dar nereiškia, kad jis tikrai nupirks. Tol, kol nesate pasirašę rezervacijos sutarties, pirkėjas gali lengvai persigalvoti ir atšaukti susitarimą.

Nepriimkite skuboto sprendimo

Nepulkite sutikti su pirkėjo kaina ir pasirašyti preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį iš karto, net jei pirkėjas sutinka mokėti jūsų prašomą kainą. Mat yra tikimybė, jog jums pavyks parduoti brangiau. Ramiai apsvarstykite pirkėjo pasiūlymą bent jau duodami sau 24 valandas. Per tą laiką susisiekite su kitais pirkėjais, kurie yra siūlę mažesnę kainą. Papasakokite jiems esančią situaciją ir paklauskite, ar jie norėtų dalyvauti tolesnėse derybose. Gali būti, kad pirkėjas, nesuradęs norimo būsto, sutiks mokėti daugiau. Paklauskite, kokią maksimalią kainą jis gali pasiūlyti. Nenustebkite, jei pirkėjas pasiūlys jums didesnę kainą, nei kad šiuo metu parduodate. Atsiradusi konkurencija tarp pirkėjų dažnai padeda pardavėjui parduoti brangiau.

Pigiau parduosite, pigiau ir nusipirksite

Atminkite, net jeigu dėl pasikeitusių rinkos kainų tenka parduoti nekilnojamąjį turtą pigiau, nei kad pirkote,  ne visada tai būna blogai. Jeigu parduodate savo būstą todėl, nes ketinate perskelti gyventi kitur, kitą nekilnojamąjį turtą galėsite įsigyti pigiau, nei kad būtumėte mokėję anksčiau. Jei jums šis straipsnis buvo naudingas, paspauskite viršuje esantį mygtuką „Patinka“.

Ieškote brokerio savo turto pardavimui Vilniuje? Sužinokite sąlygas

Užpildykite žemiau esančią formą, aprašydami norimą parduoti turtą ir sužinokite mano tarpininkavimo sąlygas arba susisiekite  telefonu 8 655 31429

Privatumo politika
Call Now Button+37065531429