Login


Register | Recover Password
 

Kaip fotografuoti butą pardavimui?

kaip fotografuoti butą pardavimui

Ką svarbu žinoti fotografuojant parduodamą butą

kaip fotografuoti butą pardavimuiMūsų, brokerių, darbe sakoma: „butą parduoda nuotraukos“. Būtent nuotraukos dažniausiai nulemia tai, ar pirkėjas norės apžiūrėti Jūsų butą, ar ne. Todėl buto pardavimo sėkmė stipriai priklauso nuo fotografijų kokybės.  Buto nuotraukos turi atskleisti visus buto privalumus bei išplanavimą. Tačiau nuotraukos turi būti ne tik gražios, bet ir informatyvios. Juk nėra prasmės skelbime pateikti gražiai retušuotas nuotraukas, kai atvykęs  apžiūrėti buto pirkėjas nusivils realia situacija. Tokiu atveju tik sugaišite laiko, bet reikiamo rezultato neturėsite. Turbūt dažnam buto pardavėjui kyla klausimas, kaip fotografuoti butą, kad nuotraukos patrauktų pirkėjų dėmesį, bet kartu ir atspindėtų esamą situaciją? Ką turėčiau žinoti fotografuodamas butą?

Sutvarkykite namus

Nefotografuokite buto prieš tai jo nesutvarkę. Nuotraukose neturi matytis asmeninių daiktų, buteliukų, puodelių, nuotraukų. Uždarykite spintelių dureles.  Nereikalingus baldus išneškite į kitą kambarį. Pasistenkite, kad jūsų nuotraukose būtų kuo daugiau laisvos erdvės. Paslėpkite laidus. Išvalykite visus paviršius nuo dulkių,  maisto ir riebalų likučių. Lovas užtieskite lovatiese.  Fotografuojant tualetą, būtinai uždenkite unitazo dangtį.

Pasirūpinkite tinkamu apšvietimu

Jūsų nuotraukos bus šviesesnės ir natūralesnės, jei fotografuosite butą šviesiu paros metu. Tačiau ryškūs saulės spinduliai gali šiek tiek trukdyti fotografavimui. Kuo daugiau kambaryje natūralios šviesos, tuo jūsų nuotraukos bus kokybiškesnės. Papildomai sujunkite visas bute esančias šviesas. Dirbtinis apšvietimas nuotraukoms prideda jaukumo.

Jaukumo pridedančio detalės

Jeigu norite nuotraukoms suteikti papildomo jaukumo, panaudokite kelis interjero akcentus: žydinčių gėlių puokštė, kelios žvakės, vaisiai ant stalo. Tačiau čia labai svarbu nepersistengti.

Techninės fotografavimo subtilybės

Fotografuojant butą naudokitės plačiakampiu objektyvu. Stenkitės fotografuoti kambarį taip, kad į nuotrauką sutilptų trys kambario sienos. Venkite fotografavimo priešais langą, nes taip fotografuojant nuotraukos dažnai būna per tamsios.  Nuotraukose turi vienodai matytis tiek lubos, tiek grindys. Tačiau fotografuojant mažas patalpas gali tekti pritūpti arba palypėti aukštėliau.  Atsargiai su veidrodžiais – jie kuria atspindžius, kurie nuotraukose atrodo prastai. Fotografuodami būtinai išjunkite televizorių. Nebijokite padaryti daugiau nuotraukų iš skirtingų kampų. Juk geriau vėliau netinkamas nuotraukas ištrinti. Stenkitės fotografuoti laikant fotoaparatą horizontaliai. Venkite fotografavimo su blykste. Ji dažnai suteikia nuotraukoms šaltumo. Nepamirškite, jog pirkėjas, matydamas jūsų nuotraukas, norės suprasti tikrąjį jūsų buto vaizdą. Todėl stenkitės fotografuoti iš toliau. Tą patį kambarį nufotografuokite iš kelių kampų. Stambiu planu fotografuokite tik reikšmingas interjero detales, pvz., židinį ar vertą dėmesio skulptūrą.

Nufotografuokite namo išorę

Pirkėjas, domėdamasis jūsų butu, norės žinoti, ir kaip atrodo jūsų namas, laiptinė bei kiemas. Jeigu buto ieškosi šeima su vaikais, jiems bus svarbu, ar kieme yra vaikų žaidimų aikštelė. Namo fasado, vaizdo pro langą, laiptinės, kiemo, aikštelės nuotraukos suteikia jūsų skelbimui daugiau informatyvumo.

Ką daryti, jei neturite tinkamo fotoaparato

Kartais klientai manęs klausia, ar tikrai nuotraukos yra taip svarbu? Ką daryti, jei turiu tik fotografuojantį telefoną? Mano atsakymas priklauso nuo to, kaip atrodo jūsų butas. Jeigu butas yra tvarkingas ir jaukus, kokybiškai padarytos nuotraukos jums atsipirks su kaupu. O kokybiškai nufotografuoti butą telefonu ar taip vadinama „muiline“ beveik neįmanoma. Todėl jeigu neturite gero fotoaparato, paprašykite fotografuojančio draugo pagalbos ar kreipkitės į interjero fotografą.

Ieškote brokerio savo turto pardavimui Vilniuje? Sužinokite sąlygas

Užpildykite žemiau esančią formą, aprašydami norimą parduoti turtą ir sužinokite mano tarpininkavimo sąlygas arba susisiekite  telefonu 8 655 31429

Privatumo politika
Call Now Button+37065531429