Login


Register | Recover Password
 

9 žingsniai, kaip greitai ir brangiai parduoti butą

kaip parduoti buta patarimai

9 dalykai, kurie jums padės parduoti butą per 3 mėnesius

1. Įsitikinkite, ar tikrai galite parduoti butą

Tvarkant buto pardavimą neretai iškyla įvairių problemų dėl dokumentacijos. Kartais paaiškėja, kad buto parduoti iš viso negalite, nes, pvz., bankas, kuriam įkeistas jūsų butas, neduoda leidimo parduoti arba turite nepilnamečių vaikų, todėl reikia gauti teismo leidimą arba jūs nesate atlikę kadastrinių matavimų, kurie patvirtina, kad butas yra pilnai įrengtas ir pan. Todėl, jei neturite patirties parduodant nekilnojamąjį turtą, prieš pradedant pardavimą, rekomenduoju pasikonsultuoti su savo notaru arba brokeriu, ar nekils jokių kliūčių pasirašant pirkimo-pardavimo sutartį, o gal jūs dar turėsite surinkti papildomus dokumentus, kuriems prireiks laiko. Jeigu nežinote, kokių dokumentų reikia, parduodant butą, skaitykite čia.

2. Nustatykite rinkos kainą

Viena iš didžiausių kliūčių, trukdančių parduoti butą, kai pardavėjas nustato kainą, neatsižvelgdamas į rinkos sąlygas. Jeigu bandote parduoti butą per didele kaina, tikimybė, kad jį pavyks parduoti labai maža, nes pirkėjai jūsų pasiūlymu rimtai nesidomės. Greičiausiai ir brangiausiai parduodami tie butai, kurių kaina nustatyta teisingai. Daugiau informacijos, kodėl svarbu pradėti pardavimą nuo teisingos kainos, skaitykite čia. Jei nežinote, kaip nustatyti buto kainą, skaitykite čia.

3. Paruoškite butą pardavimui – kruopščiai jį sutvarkykite

Jeigu jūs norite parduoti savo butą ir gauti geriausią kainą, nepatingėkite jo sutvarkyti. Pirkėjai tikrai daug mieliau renkasi tvarkingus ir jaukius namus ir už juos moka brangiau. Labai dažnai iš pardavėjų girdžiu klaidingą nuomonę, kad jei pirkėjas norės pirkti, tai pirks tokį, koks yra. Bet pirkėjas nusprendžia pirkti ne prieš ateidamas į butą, bet tik tada, kai jį gyvai apžiūri. Todėl pirmas įspūdis nulemia labai daug. Jei jūsų butas bus tvarkingasparduosite daug greičiau ir už didesnę kainą. Patarimus, kaip paruošti namus pardavimui, rasite čia.

4. Tinkamai nufotografuokite

Buto nuotraukos – kaip žurnalo viršelis, pritraukia klientus arba juos atstumia. Jeigu padarysite kokybiškas ir informatyvias nuotraukas, tikrai sulauksite daugiau pirkėjų susidomėjimo. O kuo daugiau norinčiųjų pirkti, tuo didesnė tikimybė parduoti brangiau. Fotografuokite butą dieną, įjunkite visas šviesas, naudokite plačiakampį objektyvą, būtinai fotografuokite visus kambarius. Jeigu norite sužinoti, kaip fotografuoti butą pardavimui, spauskite čia.

5. Kuo plačiau paskleiskite informaciją, kad parduodate

Neapsiribokite tik vienu skelbimu viename interneto portale. Kuo daugiau žmonių sužinos, kad parduodate butą, tuo daugiau potencialių pirkėjų pritrauksite, ir tuo didesnė tikimybė, kad sulauksite didesnio kainos pasiūlymo. Įdėkite skelbimus į kelias populiariausias interneto svetaines, tokias kaip – aruodas.lt, skelbiu.lt, alio.lt, domoplius.lt. Jūsų skelbimas internete turi būti labai informatyvus. Stebėkite savo skelbimus ir neleiskite jiems nuslinkti per žemai, juos periodiškai iškelkite. Informuokite savo draugus, pažįstamus ir kaimynus, jog parduodate. Šiems žmonėms parduoti būna net lengviau, nes jie dažnai jau žino jūsų butą. Paskleiskite informaciją per socialinius tinklus ar el. paštu. Išdalinkite skrajutes aplinkiniuose namuose. Jei yra galimybė, pakabinkite reklaminį tentą.

6. Tinkamai aprodykite namus

Laukdami pirkėjo būtinai sutvarkykite namus. Jei įmanoma, paprašykite namiškius trumpam išeiti, kol vyks apžiūra. Pirkėjas daug lengviau priims sprendimą pirkti, jei galės butą ramiai apžiūrėti, jei jo netrikdys kiti asmenys, vaikų šurmulys ar draugauti norintis šuo. Nepirškite ir negirkite savo buto, geriau kalbėkite kuo mažiau, nebent turite kažką svarbaus pasakyti, ką pirkėjas turėtų būtinai žinoti. Kitu atveju, leiskite pirkėjui pačiam ramiai apžiūrėti butą ir maloniai atsakykite į jam kylančius klausimus. Ir dar labai svarbu – informuokite pirkėją, jei butas turi kokių nors trūkumų, kurių pirkėjas gali nepastebėti, pvz., pelėsis sienoje, neveikianti kanalizacija, varvantis stogas ir pan. Mat jeigu vėliau paaiškės, jog trūkumus nuslėpėte, pirkėjas gali kreiptis į teismą ir prisiteisti iš jūsų patirtą žalą. Po apžiūros paklauskite pirkėjo, ką jis mano apie jūsų butą. Gali būti, kad pirkėjas norės pagalvoti, ar yra suplanavęs apžiūrėti kitus butus. Paklauskite, ar galėsite jam paskambinti kitą dieną.

7. Derėkitės protingai

Derėtis galima ne tik dėl kainos. Gali būti, kad jums pavyks išlaikyti didesnę kainą, bet susitarti dėl pirkėjui patogesnių atsiskaitymo terminų, jūsų išsikėlimo laiko, paliekamų baldų, notaro mokesčių ir pan. Derybų metu stenkitės išsiaiškinti, kas yra svarbu pirkėjui, tada žinosite, kokias alternatyvas jam galite siūlyti. Turėkite omenyje, kad sėkmingos derybos būna tada – kai būna patenkintos abi šalys.

8. Užtvirtinkite savo pirminį susitarimą su pirkėju rašytine sutartimi

Tam, kad susitarę su pirkėju jaustumėtės ramiai, visas sutartas sąlygas užtvirtinkite raštu. Tą galite padaryti patys surašę preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį arba nuėję pas notarą. Šio susitarimo metu pirkėjas paprastai sumoka iki 10 procentų buto kainos avansą. Preliminarioje sutartyje svarbu aptarti, kas būtų tada, jei viena iš šalių nuspręstų nevykdyti sutarties sąlygų.

9. Užbaikite pardavimą sutartimi pas notarą

Galutinę pirkimo-pardavimo sutartį tvirtina tik notaras. Susitarkite su pirkėju, kuriuo metu kartu  galėsite nuvykti pas notarą. Turėkite omenyje, kad notarui prireiks kelių dienų, kad paruoštų reikiamus dokumentus jūsų sandoriui.

Ieškote brokerio savo turto pardavimui Vilniuje? Sužinokite sąlygas

Užpildykite žemiau esančią formą, aprašydami norimą parduoti turtą ir sužinokite mano tarpininkavimo sąlygas arba susisiekite  telefonu 8 655 31429

Privatumo politika
Call Now Button+37065531429