Login


Register | Recover Password
 

Kokių dokumentų reikia parduodant butą

dokumentai parduodant butą ar namą nekilnojamaji turta

Dokumentai parduodant butą ar namą

Jei planuojate parduoti savo butą ar namą, jums prireiks šių dokumentų:
 1. Pardavėjų asmens dokumentai (asmens tapatybės kortelė ar pasas); 
 2. Nuosavybės pažymėjimas (registrų centro išrašas), kuriame nurodoma, kad esate parduodamo turto savininkas
 3. Dokumentai, kurių pagrindu buvo įgytas parduodamas turtas (pirkimo-pardavimo sutartis, paveldėjimo ar dovanojimo dokumentai, teismo sprendimas ar pan.)
 4. Kadastrinių matavimų byla, kurioje yra būsto planas ir detali techninė informacija apie būstą. Jeigu šios bylos neturite, jums reikės atlikti būsto kadastrinius matavimus, o jeigu šią bylą turėjote, bet pametėte, galite užsakyti jos kopiją Registrų centre.
 5. Energetinio naudingumo sertifikatas, kuris nurodo, kiek energijos sunaudoja pastatas/patalpa. Šį sertifikatą išduoda juos ruošiančios įmonės. Senos statybos butui sertifikatą gali „ištraukti“ notaras.
 6. Sklypo planas (jei būstui priklauso ir sklypas).
 7. Bendrijos pažyma, jog nėra skolų, jei butas priklauso bendrijai.  Kad gautumėte šią pažymą, kreipkitės į bendrijos pirmininką.
 8. Teismo leidimas, jei pardavėjas turi nepilnamečių vaikų. Tam, kad gautumėte šį leidimą, turėsite kreiptis į teismą ir argumentuoti, kad pardavę būstą nepabloginsite vaikų gyvenimo sąlygų. Daugiau apie teismo leidimą skaitykite čia
 9. Banko leidimas parduoti, jei turtas įkeistas bankui.
 10. Sutuoktinio sutikimas, jeigu pardavėjas yra susituokęs, (net ir tuo atveju, jei parduodamas nekilnojamasis turtas buvo įgytas prieš santuoką). Sutikimas turi būti pasirašytas pas notarą.
Čia išvardinti pagrindiniai dokumentai, kurių reikia pardavimo sandoriui. Tam tikrais atvejais, pvz., kai būna parduodama dalis turto, turtas yra areštuotas ir pan., būna reikalingi papildomi dokumentai.  Todėl prieš pradedant pardavimą visada rekomenduoju pasitarti su savo brokeriu ar notaru.

Ką būtina aptarti su pirkėju, parduodant butą ar namą?

Prieš tvirtindami pirkimo-pardavimo sutartį pas notarą, pirmiausia turite su pirkėju aptarti visas būsto pirkimo-pardavimo sutarties sąlygas, kurias rekomenduoju surašyti preliminarioje pirkimo-pardavimo sutartyje:
 • už kokią kainą perkamas būstas?
 • ar bus mokamas avansas ir kokio dydžio?
 • kaip bus atsiskaitoma (grynaisiais, pavedimu ar su banko paskola ir kokie atsiskaitymo terminai, į kokią sąskaitą(-as) bus pervedami pinigai)?
 • iki kada bus perduotas būstas pirkėjui?
 • kitas galimas sąlygas (baldai, būsto pagerinimo darbai ir pan.)?
 • kas apmokės notaro išlaidas?

Ieškote brokerio savo turto pardavimui Vilniuje? Sužinokite sąlygas

Užpildykite žemiau esančią formą, aprašydami norimą parduoti turtą ir sužinokite mano tarpininkavimo sąlygas arba susisiekite  telefonu 8 655 31429

Privatumo politika
Call Now Button+37065531429