Login


Register | Recover Password
 

Miško pardavimas Lietuvoje – miško kaina

miško pardavimas, kaip geriau parduoti mišką

Nusprendus parduoti mišką, paprastai kyla klausimas – už kokią kainą parduoti? Kokia pardavimo procedūra? Miško pardavimas, kaip ir kito nekilnojamojo turto pardavimas, turi savo specifiką. Ką reikia žinoti miško pardavėjui, – apie tai šiame straipsnyje.

Parduoti medieną išsikirtimui ar mišką su sklypu?

Miškų pardavimas gali būti dvejopas. Vienu atveju galite parduoti tik medieną išsikirtimui ir žemės sklypą pasilikti sau. Kitu atveju – parduoti galite mišką su žemės sklypu. Pardavus medieną išsikirtimui, žemės sklypas liks Jums ir Jūs toliau turėsite juo rūpintis pagal miškotvarkos reikalavimus. Toks pardavimas gali būti naudingesnis tuo atveju, jei turite galimybę ir žinote, kaip prižiūrėti mišką po kirtimo ir laikui bėgant vėl gauti iš miško naudos.

Parduodant mišką su žemės sklypu, parduosite ir visus su juo susijusius rūpesčius: atsodinimą, tvarkymą, galimas medienos vagystes ir t.t. Taip pat nebereikės mokėti miško mokesčių.

Nuo ko priklauso miško kaina

Miško kaina priklauso nuo keletos faktorių, tačiau pagrindinę miško vertę sudaro medynų vertė bei jų kirtimo galimybės. Lietuvoje miškai suskirstyti į keturias grupes (kategorijas), pagal kurias nustatomas miško veiklos vykdymo rėžimas, kirtimo sąlygos. Daugiau apie miškų grupes skaitykite čia Didžiausią vertę (kainą) turės IV kategorijos miškas, kurio medynai jau subrendę kirtimui. Brangiausia mediena – ąžuolo, eglės ir uosio.

Miško pardavimas – kaip viskas vyksta

Jeigu parduodate mišką kartu su žemės sklypu, jo pardavimui turėsite gauti to rajono Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) leidimą (išskyrus tą atvejį, kai miškas parduodamas bendraturčiui). Leidimas išduodamas per 25 darbo dienas nuo prašymo pateikimo dienos.

Miško pardavimas kartu su žemės sklypu turės būti forminamas per notarą.  Šis miško pardavimo būdas gali būti apmokestinamas gyventojų pajamų mokesčiu, jeigu miškas nėra išlaikytas daugiau nei 10 metų ir jeigu parduodamas brangiau, nei įsigijimo kaina (vertė).

Jei parduosite tik medieną išsikirtimui, užteks pasirašyti tarpusavio pirkimo-pardavimo sutartį. Medienos pardavimas yra apmokestinamas 15% gyventojų pajamų mokesčiu bei 5% miško infrastruktūros mokesčiu.

Norite sužinoti jūsų miško kainą?

Norėdami sužinoti savo miško kainą, užpildykite formą žemiau. Mes susisieksime su Jumis per 1-3 darbo dienas jūsų nurodytais kontaktais ir pateiksime pasiūlymą.

Miško aukcionas
Galite nurodyti tiktai vardą
Čia nurodykite savo kontaktinį telefoną. Jeigu gyvenate užsienyje, nebėda. Nurodykite nelietuvišką numerį. Mes naudojamės interneto programėlėmis Whatsupp ar Viber.
Čia nurodykite miško unikalų numerį. Jį galite surasti miško nuosavybės dokumentuose. Šis numeris paprastai atrodo taip: 7380/0003:138. Jeigu norite parduoti kelis sklypus, parašykite visų jų kadastrinius numerius.
Čia galite nurodyti, kokios kainos tikitės už mišką. Taip pat parašykite, jei sklypui buvo paruoštas miškotvarkos projektas, atlikti kirtimai ir kt su mišku susijusi informacija.

Privatumo politika
Call Now Button+37065531429