Login


Register | Recover Password
 

Nekilnojamojo turto pardavimas turint nepilnamečių vaikų

teismo leidimas parduodant nt

Nekilnojamojo turto pardavimas turint nepilnamečių vaikų yra šiek tiek sudėtingesnis nei įprastai. Parduodami nekilnojamąjį turtą tėvai pirmiausia turi įrodyti, kad pardavimas nepakenks jų vaikų interesams. Todėl dažnu atveju,  parduodami gyvenamąjį turtą, tėvai pirmiausia turi gauti teismo leidimą pardavimui.

Kada būtina gauti teismo leidimą

Teismo leidimas parduodant bus būtinas tada, kai norite parduoti vienintelį turimą būstą.  Tuo atveju, kai turite kitą būstą, kurį galite deklaruoti kaip šeimos turtą (tą galite padaryti nuvykę į Registrų centrą), teismo leidimas nebus reikalingas. Teismo leidimas nebus reikalingas ir tuo atveju, jei šeima yra išsideklaravusi iš Lietuvos ir turi įrodymų, jog turi gyvenamąjį būstą užsienyje ir ten realiai gyvena.  Šiuo atveju asmuo notarui turės pateikti gyvenamąją vietą liudijančius oficialius apostilizuotus dokumentus, kurie turės būti išversti į lietuvių kalbą.

Kaip gauti teismo leidimą?

Norint gauti teismo leidimą, turėsite paduoti prašymą gyvenamosios vietos apylinkės teismui. Prašymas teismui gali būti  laisvos formos arba užpildant specialų prašymo šabloną, kurį galite rasti čia prašymo forma teismui

Informaciją apie tai, kaip turi būti užpildytas prašymas ir kokie dokumentai prie jo turi būti pridėti rasite čia: kaip pildyti prašymą teismo leidimui gauti

Kad atsakymas būtų teigiamas, prašyme turi būti aiškiai surašyti ir dokumentaliai pateikti visi įrodymai, jog vaikų interesai nebus pažeisti. Jeigu nežinote, kaip reikia rašyti prašymą ar turite mažai laiko iki pardavimo,  geriau kreipkitės pagalbos į  specialistą.

Kada reikia pateikti prašymą teismui?

Jeigu parduodate būstą todėl, jog planuojate pirkti kitą, prašymą teismui turite pateikti tik tada, kai rasite pirkėją savo būstui ir pasirašysite su juo preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį  bei rasite būstą, kurį pirksite ir taip pat turėsite preliminarią pirkimo sutartį. Neturint šių sutarčių teismas jūsų prašymą atmes.

Kas turi pateikti prašymą?

Prašymą teismui turi pateikti vienas iš vaiko tėvų arba jų įgaliotas asmuo.  Prašymas gali būti pateiktas gyvai nuvykus į teismą arba internetu per e.teismas.lt sistemą.

Per kiek laiko išduodamas teismo leidimas?

Teismas jūsų prašymą turi išnagrinėti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas. Būna atvejų, kai teismas,  prašymą atmeta, nurodydamas atmetimo priežastis. Tokiu atveju, jūs turite galimybę, pateikus papildomus teismo reikalaujamus dokumentus, teikti prašymą pakartotinai.

Ar tai mokama?

Kreipiantis į teismą dėl teismo leidimo išdavimo parduodant nekilnojamąjį turtą žyminio mokesčio mokėti nereikia.

Reikia pagalbos gaunant teismo leidimą?

Jeigu neturite galimybės patys pateikti prašymą teismui, pasinaudokite teisininko paslaugomis. Paslaugos kaina 150 eur. Atsižvelgdamas į jūsų situaciją, teisininkas paruoš ir pateiks prašymą teismui bei pasakys, kokių dokumentų tam prireiks.  Šią paslaugą galite gauti net ir gyvenant užsienyje. Domina? Susisiekite tel. 8 655 31429

Ieškote brokerio savo turto pardavimui Vilniuje? Sužinokite sąlygas

Užpildykite žemiau esančią formą, aprašydami norimą parduoti turtą ir sužinokite mano tarpininkavimo sąlygas arba susisiekite  telefonu 8 655 31429

 

Privatumo politika
Call Now Button+37065531429