Login


Register | Recover Password
 

Kaip parduoti butą (9): preliminari pirkimo pardavimo sutartis

preliminari pirkimo pardavimo sutartis

Ankstesniame straipsnyje kalbėjau apie tai, kaip pasiekti sėkmę derybose. Šį kartą rašysiu apie avanso paėmimą ir preliminarią sutartį su pirkėju.

Perskaitę šį straipsnį sužinosite, kuo ypatinga preliminari pirkimo-pardavimo sutartis.

9. PRELIMINARI PIRKIMO PARDAVIMO SUTARTIS UŽTIKRINA PARDAVĖJO SAUGUMĄ

Mano pažįstama Irena kartą papasakojo nemalonią savo namo pardavimo istoriją. Dėl susiklosčiusių aplinkybių, ji turėjo perskelti gyventi į kitą miestą. Irenai tuo metu reikėjo parduoti savo namą viename mieste ir nusipirkti kitame. Į brokerį pagalbos ji nesikreipė, manydama, kad lengvai galės parduoti pati.

Pardavimo procesas iki derybų vyko sklandžiai.  Tačiau jau derybų metu teko susidurti su dideliu psichologiniu spaudimu dėl kainos sumažinimo. Visgi po ilgų diskusijų pavyko susitarti. O kadangi abi pusės pasitikėjo vieni kitais, pardavimo sąlygos buvo apartos tik žodžiu.

Artėjant sutartai notaro dienai, pirkėjai kelis kartus atidėjo sutarties pasirašymą vėlesniam laikui.  Irena pradėjo nerimauti, ar pirkėjai iš viso namą nupirks.  Be to parduoti jai reikėjo kuo greičiau, nes jos pačios terminas, iki kada turėjo sumokėti už naująjį namą, ėjo į pabaigą.  Notaro dieną, likus valandai iki sutarties pasirašymo pirkėjas paskambino Irenai telefonu ir pareiškė, kad arba ji turi padaryti 3.000 Eur nuolaidą arba jie namo nebepirks. Moteris buvo „įspausta“ į kampą, ji nebeturėjo laiko laukti, todėl sutiko su mažesne kaina.

Šios nemalonios situacijos buvo galima išvengti, derybų metu pasirašius preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį. Tokioje sutartyje visada numatomas mokamo avanso dydis, pardavimo kaina, notarinės sutarties pasirašymo terminai ir kiti svarbūs susitarimai. Sutartyje būna nurodoma, kad  pardavėjas gali iš karto nutraukti sutartį, jei tik pirkėjas nesilaiko sutarties punktų, pvz., iki tam tikro termino nepasirašo notarinės sutarties. Tokiu atveju pardavėjas gali ieškoti naujo pirkėjo, o avansinis mokestis lieka kaip kompensacija už patirtus nuostolius.

Svarbu žinoti, kad prieš pasirašant pirkimo-pardavimo sutartį, pirkėją būtina informuoti apie visus bute esančius trūkumus. Mat jeigu vėliau, pirkėjui nupirkus butą, paaiškės paslėpti trūkumai ar defektai, šis gali kreiptis į teismą dėl nuostolių kompensavimo.

Sekančio straipsnio tema – notarinės sutarties pasirašymas.

Ieškote NT brokerio Vilniuje? Sužinokite sąlygas

Užpildykite žemiau esančią formą, aprašydami norimą parduoti turtą ir sužinokite mano tarpininkavimo sąlygas arba susisiekite su manim telefonu 8 655 31429

[formidable id=6]

Privatumo politika
Call Now Button+37065531429