Login


Register | Recover Password
 

Buto pirkimas. Ką svarbu žinoti prieš perkant.

nt pirkimas, buto pirkimas

Ruošiatės pirkti naują būstą? Norite  žinoti, kokias klaidas dažniausiai daro pirkėjai? Norite, kad buto pirkimas būtų sėkmingas? Štai keletas patarimų, kurie padės jums lengviau apsispręsti.

Pirkite tokį būstą, kurį galėtumėte lengvai parduoti ar išnuomoti

Pirkdami naują būstą retai kada susimastome, kad kada nors jį gali tekti parduoti ar išnuomoti. Tačiau praktika rodo, kad kuo toliau, tuo daugiau šeimų nusprendžia pakeisti gyvenamąją vietą net nepraėjus 5-eriems metams nuo būsto įsigijimo. Ir tam įtakos turi emigracija, šeimos pagausėjimas, skyrybos ir kitos priežastys. Todėl net ir pirkdami namą, kuriame planuojate gyventi iki žilos senatvės, neatmeskite galimybės, kad aplinkybės vieną dieną gali pasikeisti.  Juk ką daryti su tokiu butu, kurio mėnesių mėnesiais negali parduoti arba tam, kad parduotum, turi labai sumažinti kainą? Tokiu atveju, turėdami lengvai parduodamą būstą (turiu omenyje geografinę vietą ir būklę), būsite apsidraudę nuo didelių finansinių praradimų.

Pasitikrinkite rinkos kainą

Net jei butas ar namas jums labai patinka, pasitikrinkite, ar pardavėjo prašoma kaina nėra per didelė. Tai svarbu dėl anksčiau aprašytos priežasties, jeigu tektų kada nors jį vėl parduoti.

Kartais išgirstu nuomonę, jog perkant butą tiesiogiai iš savininko, bus pigiau, nes jei butą pardavinėja brokeris, jis, neva, užsideda dar savo kainą. Bet realybė dažnai būna tokia, kad savininkas, pardavinėjantis būstą pats, dažnai pardavinėja brangiau nei rinkos kaina.

Taip atsitinka todėl, kad sprendimą pardavinėti būstą be brokerio savininkas dažniausiai priima ne dėl brokeriui mokamo komisinio, o dėl brokerio nustatytos pardavimo kainos, kuri būna jam per maža. Dažnai savininkas nusprendžia pats bandyti laimę „medžiojant“ mažiau informacijos turintį pirkėją, kuris sutiks mokėti ne tiek, kiek jo butas vertas, o tiek, kiek jis nori.

Negaliu teigti, kad visi brokeriai dirba profesionaliai ir pardavinėja turtą tik rinkos kaina. Tikrai pasitaiko visko. Tačiau tikimybė, kad brokerio kaina yra arčiau tiesos, nei savininko, kuris pardavinėja pats, yra žymiai didesnė.

Gerai apgalvokite, ar ši būsto vieta jums tikrai tinka

Neįtikėtina, kaip dažnai tenka dirbti su šeimomis, turinčiomis mažų vaikų ir nusprendusiomis grįžti gyventi arčiau miesto centro.  Frazę, jog „pavargome būti vaikų vairuotojais“  išgirstu kone kas dieną. Todėl net jeigu nuo vaikystės svajojote gyventi gražiame name, nuošaliame priemiesčio rajone, jei turite mažamečių vaikų ar dar tik planuojate juos turėti, GERAI apsvarstykite, ar tikrai turėsite galimybę kiekvieną dieną juos vežioti į mokyklą ar būrelį, kiek tai laiko jums atims, ir ar beliks laiko džiaugtis gražia aplink namą esančia gamta.

Būkite atsargūs duodami avansą

Duodami avansą, būtinai pasirašykite rezervacijos ar preliminarią-pirkimo pardavimo sutartį, kurioje būtų nurodyta avanso suma, pirkimo terminai ir kiti pirkimui svarbūs aspektai. Priešingu atveju galite likti ir be avanso, ir be turto.

Būkite ypač atsargūs, jei pasirodys, kad būsto pardavėjas yra asocialus asmuo. Įsitikinkite, ar jis tikrai gali pardavinėti šį turtą, ar tikrai jis yra šio turto savininkas.  Pasitaiko, kad tokie asmenys pardavinėja jau praskolintą turtą,  išleidžia gautus pinigus ir tada jau tenka „gaudyti vėją laukuose“. Net ir turėdami įrodymą apie sumokėtą avansą, sunkiai išsireikalausite gražinti pinigus iš žmogaus, kuris juos išleido ir daugiau nieko neturi. Būkite budrūs net jei tokį turtą pardavinėja brokeris. Kad ir kaip bebūtų gaila, ir brokerių visokių pasitaiko.

Susipažinkite su kaimynais

Prieš pasirašydami rezervacijos sutartį, nepatingėkite susipažinti su kaimynais. Tai ne tik padės jums iš anksto pažinti žmones, su kuriais šalia gyvensite, bet ir sužinosite daugiau informacijos apie patį namą ir aplinką, kurią pardavėjai gali nutylėti.

Reikalinga brokerio pagalba perkant butą Vilniuje?

Turite mažai patirties perkant nekilnojamąjį turtą? Neturite pakankamai laiko paieškoms? Norite išsiaiškinti, ar perkamo turto kaina yra teisinga? Nenorite rizikuoti įsigyjant probleminį turtą? Tokiu atveju Jums pravers NT brokerio pagalba.

Gal būt jums tereiks išsamios konsultacijos apie buto pirkimo procesą, kurią galite gauti atvykę į mano biurą. O gal norėsite, kad tik įvertinčiau jūsų jau išsirinktą butą ir padėčiau sutvarkyti pirkimo dokumentus. Arba galbūt jaučiate, kad jums bus reikalinga mano pagalba nuo A iki Ž.

Jeigu manote, kad Jums gali būti reikalinga mano pagalba dėl buto pirkimo Vilniuje, sužinokite kaip galiu jums padėti. Paspauskite ant šios nuorodos, kur rasite išsamią informaciją apie mano teikiamas paslaugas

Privatumo politika
Call Now Button+37065531429