Login


Register | Recover Password
 

Kaip nusipirkti butą Vilniuje

nekilnojamas turtas vilniuje

Ne paslaptis, jog dažnas iš mūsų svajoja įsigyti nuosavą butą ir įsirengti jį taip, kaip norisi patiems.  O kaip nusipirkti butą, jeigu to nesate darę anksčiau? Nekilnojamojo turto pirkimas nėra toks paprastas, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Būstas – turbūt brangiausias mūsų gyvenimo pirkinys, todėl jį išsirinkti turime atsakingai, kad vėliau netektų stipriai gailėtis.

Išsiaiškinkite savo finansines galimybes

Prieš pradėdami buto paiešką, išsiaiškinkite kiek pinigų turite jam nusipirkti. Šis patarimas ypač aktualus, jei ketinate pirkti butą su paskola. Jeigu savo pinigus sąskaitose susiskaičiuoti lengva, sužinoti, kokią sumą jums sutiks paskolinti bankas būna sudėtingiau. Kokią paskolą galėsite gauti banke, priklausys nuo daug dalykų – nuo jūsų gaunamų pajamų sumos ir tipo (pvz., ar dirbate pagal darbo sutartį, o gal pagal individualią veiklą), jūsų amžiaus, šeimyninės sudėties, vaikų skaičiaus, jau turimų įsipareigojimų ir pan. Būsto paskolos dydis ir sąlygos taip pat priklausys ir nuo perkamo buto.

Taigi tiems, kas ketina pirkti butą su paskola, pirmiausia rekomenduoju kreiptis į banką (ar į paskolų brokerį) ir sužinoti, kokią maksimalią sumą bankas jums paskolins ir kokiomis sąlygomis. Netgi rekomenduoju kreiptis į kelis bankus, kad turėtume kelis pasiūlymus palyginimui. Kai žinosite maksimalų savo biudžetą, jūsų buto paieška taps efektyvesnė.

Atminkite, jeigu perkate butą su paskola, nenuvertinkite ir papildomų išlaidų, kurios susidarys dėl notaro, paskolos sutarties, hipotekos (įkeitimo bankui) mokesčių. Šios išlaidos svyruos priklausomai nuo buto vertės, tačiau tam rekomenduočiau atsidėti bent 1000 eurų, jei butas brangesnis – netgi daugiau.

Tiksliai apsispręskite, kokio buto norite

Jūsų buto paieška bus žymiai greitesnė, jeigu tiksliai žinosite kokio buto ir kokiame rajone ieškote. Jeigu ieškote buto Vilniuje, tačiau dar nenusprendėte kokiame rajone norite gyventi, pradėkite žiūrėti skelbimus ir lyginkite kainas. Taip galėsite atsirinkti kelis rajonus, kurie jums bus priimtini ir toliau tęsti  paiešką susikoncentravus tik ten.

Jeigu nežinote, kiek kambarių jums reikia, nes galbūt po kelių metų jūsų šeimyninė padėtis pasikeis ir jums reikės didesnio buto, visgi siūlau koncentruotis į dabartį ir ieškoti būsto pagal dabartinius poreikius. Geriau jau vėliau butą pakeisti, nei dabar permokėti už jums nereikalingą plotą, kuris gali kainuoti per daug, ypač jei pirksite su paskola.

Aktyviai ieškokite buto internete arba kreipkitės į NT brokerį

Norint greitai išsirinkti sau būstą, turite aktyviai jo ieškoti. Kasdieną peržiūrėkite skelbimus aruodas.lt, skelbiu.lt ir alio.lt portaluose ir užsisakykite naujų skelbimų prenumeratas. Jums patinkančius butus važiuokite apžiūrėti. Atminkite, jog buto paieška yra darbas, kuriam turite skirti pakankamai daug laiko. Jeigu būsite pasyvūs, jūsų paieška ilgai užtruks ir, tikėtina, jog pražiopsosite geriausius pasiūlymus.

Jeigu turite per mažai laiko arba nepasitikite savo jėgomis, geriau kreipkitės į NT brokerį, kuris padės jums surasti tinkamą būstą.

Atidžiai apžiūrėkite butus

kaip nusipirkti buta sandra jakuleNuvažiavę apžiūrėti butą gyvai, atidžiai apžiūrėkite ne tik jo įrengimą, bet ir dokumentus. Paprašykite pardavėjų buto kadastrinių matavimų bylutės ir patikrinkite, ar buto planas atitinka faktą. Taip pat paprašykite buto registrų centro išrašo, kuriame bus aprašyti visi buto techniniai duomenys. Įsitikinkite, ar jie sutampa su jums apie butą žinoma informacija. Klauskite pardavėjo, ar butas yra įregistruotas 100% baigtumu (tai ypač aktualu naujesnės statybos būstams, kuriuos žmonės įsirenginėja patys) ar nėra areštų ar kt. trukdžių parduoti.

Vertinkite, ar nėra esminių buto defektų, pvz pelėsis, kurio negalėsite išnaikinti. Atidžiai apžiūrėkite butą, net jei jis ir ką tik suremontuotas. Įvertinkite, ar remontas atliktas kokybiškai, gal kažką reiks tvarkyti papildomai.  Jeigu matote, kad butui reiks remonto ir patys nemokate apskaičiuoti remonto išlaidų, išsikvieskite statybų ekspertą. Jums patikusį butą rekomenduoju apžiūrėti bent du kartus, nes apžiūrint antrą kartą tikrai pamatysite dalykus, kurių pirmą kartą nepastebėjote.

Nepamirškite įsivertinti ir buto šildymo išlaidų. Apie daugumos Vilniaus miesto daugiabučių šildymo kainas galite sužinoti čia

Įvertinkite, ar prašoma kaina ne per didelė

Dažnas pardavėjas, parduodamas savo turtą nori gauti kaip įmanoma didesnę kainą. Todėl daugumos butų skelbimų, kuriuos matote internete, kaina būna ne galutinė. Tačiau kiek ta kaina būna didesnė – vienos taisyklės nėra. Viena atveju gali būti tik 500 eur, kitu atveju ir 20.000 eur ar net daugiau. Todėl norint nustatyti realią rinkos kainą reikia ne tik palyginti esamus kitų butų skelbimus, bet ir pažiūrėti jau įvykusius pardavimus.

Realios rinkos kainos nustatymas ypač aktualus pirkėjams, perkantiems butą su paskola. Mat jeigu vertintojas įvertins butą mažesne kaina, nei jūs susitariate su pardavėju, bankas maksimalią sumą skolins atsižvelgiant į vertintojo, o ne jūsų sutartą kainą. Todėl kainos skirtumą turėsite mokėti patys. Daugiau apie buto vertinimą bankui skaitykite čia

Derėkitės protingai

Derantis dėl buto pirkimo, svarbu nepamiršti, jog derėtis reikia ne tik dėl kainos. Jums svarbu  bus ir paliekami baldai, buto atlaisvinimo terminas, notariniai mokeščiai. Jeigu tikrai norite laimėti derybas, būkite ypač mandagūs – nekritikuokite pardavėjo dėl buto trūkumų, tik labai atsargiai apie juos užsiminkite. Būkite patys nuoširdūs. Bandydami išsiderėti geresnę kainą, argumentuokite palyginimais su kitais parduodamais butais.  Atminkite, jog būsto pardavėjas būna labai jautrus bet kokiai kritikai apie jo turtą, prie kurio jis asmeniškai prisirišęs. Tik būdami mandagūs pelnysite pardavėjo palankumą ir geresnes sąlygas.

Nepraraskite budrumo

Kad ir kaip būtų gaila, tačiau reikia pripažinti, kad nekilnojamojo turto rinkoje kartais įvyksta nesąžiningų sandorių, kai tam tikri žmonės bando pasipelnyti iš kitų asmenų nežinojimo. Todėl būkite budrūs ir stebėkite situaciją. Jeigu jums pasirodys, kad kažkas vyksta ne taip, geriau ieškokite kito buto arba kreipkitės į patyrusį brokerį. Atminkite, kad rizikuojate tikrai didele pinigų suma. Šiame straipsnyje rasite mano patarimus, kaip nepakliūti ant nesąžiningo pardavėjo kabliuko.

Rezervuodami butą pasirašykite sutartį

Tada, kai jau visos buto pirkimo sąlygos aptartos, belieka pasirašyti rezervacijos (kitaip vadinamą preliminarią pirkimo-pardavimo) sutartį. Ši sutartis būtinai turi būti rašytinė. Sutartyje turi būti nurodytos buto pirkimo-pardavimo sąlygos – kaina,  rezervacijos mokesčio mokėjimo suma ir sąlygos, jeigu butas nebus nupirktas, notarinės sutarties pasirašymo terminas, buto atlaisvinimo terminas, paliekami baldai ir pan.

Patarimas. Jeigu butą planuojate pirkti su paskola, ir jeigu nesate visai tikri, kad gausite reikiamo dydžio paskolą, prieš mokant rezervacijos mokestį pirmiausia rekomenduoju gauti raštišką atsakymą iš banko, kad paskolą duos. Daugiau apie buto pirkimą su paskola skaitykite čia. Jeigu bankas paskolos neduos, sumokėtą rezervacijos mokestį susigražinti bus sunku, mat dažnas pardavėjas, pasirašydamas preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį, joje numato, kad rezervacijos mokestis yra negražinamas, jei butas nupirktas nebus.

Čia rasite dar daugiau mano patarimų, kaip išsirinkti butą tinkamai. Linkiu sėkmingo pirkimo!

Jeigu manote, kad reikalinga brokerio pagalba perkant butą

Turite mažai patirties perkant nekilnojamąjį turtą? Neturite pakankamai laiko paieškoms? Norite išsiaiškinti, ar perkamo turto kaina yra teisinga? Nenorite rizikuoti įsigyjant probleminį turtą? Tokiu atveju Jums pravers NT brokerio pagalba.

Gal būt jums tereiks išsamios konsultacijos apie buto pirkimo procesą, kurią galite gauti atvykę į mano biurą arba nuotoliniu būdu (telefonu, internetu). O gal norėsite, kad tik įvertinčiau jūsų jau išsirinktą butą ir padėčiau sutvarkyti pirkimo dokumentus. Arba galbūt jaučiate, kad jums bus reikalinga mano pagalba nuo A iki Ž.

Jeigu manote, kad Jums gali būti reikalinga mano pagalba dėl buto pirkimo Vilniuje, sužinokite kaip galiu jums padėti. Paspauskite ant šios nuorodos, kur rasite išsamią informaciją apie mano teikiamas paslaugas

Privatumo politika
Call Now Button+37065531429