Login


Register | Recover Password
 

Paveldėjau butą. Kaip priimti paveldėjimą

kaip priimti paveldėjimą, paveldejau buta

 

„Paveldėjau butą ir nežinau, kur kreiptis“ – tai vienas iš aktualių klausimų, kuriuos užduoda mano klientai. Jeigu jūs neseniai tapote nekilnojamojo turto paveldėtoju, šis straipsnis kaip tik jums. Šiame straipsnyje detaliai sužinosite, kaip priimti pavedėjimą, kur kreiptis paveldėjus nekilnojamąjį turtą, kokius dokumentus turėsite pateikti ir kiek laiko tai užtruks.

Pas notarą turite kreiptis per 3 mėnesius

Svarbu žinoti, jog paveldėjus bet kokį turtą, privalote kreiptis į notarą ne vėliau kaip per 3 mėn. nuo palikėjo mirties datos. Šiuo atveju notaras yra priskiriamas pagal mirusiojo paskutinę deklaruotą gyvenamąją vietą. Informaciją apie jums priskiriamą notarą, galite sužinoti čia: www.notarurumai.lt/index.php/lt/notarai. Dauguma notarų prašo užsirašyti į priėmimą iš anksto, todėl visada rekomenduoju pirmiausia paskambinti į notarų biurą telefonu.

Kokius dokumentus pateikti

Kad galėtų užvesti paveldėjimo bylą, notaras prašys jūsų šių dokumentų:

  1. Jūsų asmens dokumento;
  2. Mirusiojo mirties liudijimo;
  3. Dokumentų, įrodančių giminystės ryšį, jeigu turtą paveldite iš giminaičio (pvz. gimimo liudijimas, santuokos liudijimas ir pan.);
  4. Testamento, jeigu turtą paveldite pagal testamentą;
  5. Mirusiojo nuosavybės teisę įrodantys dokumentai (pirkimo-pardavimo, mainų, dovanojimo sutartis ar aktas, nekilnojamojo turto planai).

Kiekvienu atveju situacija gali būti kitokia, todėl rekomenduoju iš anksto paskambinti į notarų biurą ir paklausti, kokius dokumentus jums reiks pristatyti. Jeigu kažkokių dokumentų neturite, pasiklauskite, kur galite gauti kopijas.

Peveldimo turto mokesčiai ir dokumentų sutvarkymo trukmė

Tik praėjus 3 mėnesiams nuo mirusiojo mirties datos notaras jau gali išduoti paveldėjimo liudijimą. Šis liudijimas bus pagrindas paveldėtą nuosavybę įregistruoti jūsų vardu.  Jeigu paveldite turtą iš sutuoktinio, tėvų, vaikų, globėjų, senelių, anūkų, brolių ar seserų, paveldėjimas nebus apmokestinamas. Todėl nuosavybę Registrų centre galėsite registruoti iš karto.  Tačiau jeigu paveldite turtą iš kitų giminaičių ar negiminaičių,  prieš įregistruojant turtą savo vardu, turėsite susimokėti paveldėjimo mokesčius.  Tokiu atveju su notaro išduotu liudijimu turėsite vykti į Valstybinę mokesčių inspekciją,  kuri  paskaičiuos kokią mokesčių sumą turėsite sumokėti ir išduos pažymą. Šios pažymos išdavimo terminas – 10 darbo dienų. Daugiau apie paveldėjimo mokesčius skaitykite čia.

Ir tik  sumokėjus mokesčius, nurodytus pažymoje, galėsite gauti paveldėjimo liudijimą, kurį įregistruosite Registrų centre per notarą  1-10 darbo dienų laikotarpyje.

Taigi,  paveldėjimo dokumentų sutvarkymas užtrunka apie 3-4 mėnesius.

Norite parduoti savo paveldėtą turtą? Sužinokite sąlygas

Užpildykite žemiau esančią formą, aprašydami norimą parduoti turtą ir sužinokite mano tarpininkavimo sąlygas arba susisiekite su manim telefonu 8 655 31429

[formidable id=6]

Privatumo politika
Call Now Button+37065531429