Login


Register | Recover Password
 

DUK

Klausimai, kuriuos dažniausiai man užduoda žmogus, rinkdamasis brokerį

 

Kokia Jūsų darbo patirtis, profesionalumas. Ar brokerio veikla yra jūsų pagrindinė veikla?

sertifikuotas NT brokeris Vilniuje Sandra Jakule, patikimas brokerisBrokerės darbą dirbu nuo 2013m. Savo veiklą pradėjau RE/MAX nekilnojamojo turto kompanijoje. Per savo darbo metus esu sėkmingai pardavusi daugiau nei 200 įvairaus nekilnojamojo turto objektų – butų, namų, sklypų ir komercinių pastatų. Esu sertifkuota nekilnojamojo turto brokerė.

Brokerės darbas yra mano pagrindinė veikla.

Ka žinote apie nekilnojamojo turto rinką Vilniuje?

Nekilnojamojo turto rinka Vilniaus mieste šiuo metu labai aktyvi – vyksta daug pardavimų, daug pirkėjų ieško pirkti, todėl rinkos kainos po truputį kyla. Butų rinka pati aktyviausia. Čia vyksta daugiausiai pardavimų. Stipriai auga pilnai įrengtų/suremontuotų butų populiarumas.

Šiuolaikinės architektūros ir įrengti namai taip pat yra aktyviai parduodami.  Jaučiama ryški tendencija, kai pirkėjai jau nori nusipirkti pastatytą ir net įrengtą būstą.

Namų valdos sklypų rinka yra sulėtėjusi, nes vis mažiau žmonių benori patys statytis namus. Sumažėjęs susidomėjimas sodų paskirties ir žemės ūkio paskirties sklypais.

Kaip organizuojate savo darbą ir kaip reklamuojate Turtą? Kokias strategijas ir reklamines priemones naudojate, kad parduoti jį už didesnę kainą, kuo įmanoma greičiau?

Pardavimo strategija nustatau kiekvienam Turtui individualiai priklausomai nuo jo specifikos. Visgi šiuo metu viena iš efektyviausių reklaminių priemonių – skelbimai internete, mat internete galima pateikti daug nuotraukų, išsamią informaciją apie parduodamą Turtą, galima lengvai užmegzti kontaktą su potencialiu pirkėju ir toliau pratęsti bendravimą.

Reklaminius parduodamo Turto skelbimus dedu į šiuos interento puslapius: aruodas.lt, skelbiu.lt, domoplius.lt, alio.lt, skelbimai.lt, kampas.lt, ntzemelapis.lt, asmeninisNTbrokeris.lt. Taip pat reklamuoju Turtą mano asmeniniuose socialinių tinklų profiliuose –  Facebooke, google Business, Instagram. Pagal situaciją skelbimus taplinu specializuotos Facebook grupės.

Jeigu situacija yra tinkama, Turtui reklamuoti naudoju iškabas/tentus ir reklamines skrajutes. Organizuoju Atvirus namus.

Pardavimo greitį labai stipriai įtakoja teisingas kainos nustatymas – kai skelbimas įdedamas už teisingą kainą, padaromos kokybiškos nuotraukos, padaromas patrauklus aprašymas, pirkėjas atsiranda paprastai labai greitai per 1-3 savaites.
Tačiau tam tikrų dalykų, įtakojančių buto pardavimą, aš nulemti negaliu – pvz., jei jūs pageidaujate gauti didesnę kainą, nei rinkos, jeigu butas yra nepatrauklioje vietoje, ar turi tam tikrų trūkumų, kurie turi įtakos pardavimui.

Ar bendradarbiaujate su kitais brokeriais?

Dauguma brokerių, taip pat ir aš, bendradarbiauja su kitais brokeriais per uždarą brokerių MLS sistemą, el. laiškais dalindamiesi informacija apie naują parduodamą Turtą, kainos paskietimus ir pan.  Kiti brokeriai kviečiami vesti klientus į mano pačios parduodamą Turtą. Už sėkmingai įvykusį sandorį dalinuosi savo komisiniu su kitu brokeriu.

Su keliais klientas šiuo metu dirbate?

Mano klientų skaičius dažnai kinta,  mat dalis Turto parduodama, nuperkama ar išnuomojama labai greitai. Dažniausiai vienu metu atstovauju 10-25 klientus – tai yra optimalus skaičius, kiek vienas brokeris gali valdyti informacijos bei spėti važiuoti į susitikimus, vykdyti apžiūras.

Ar argumentuojat savo siūlomą pardavimo kainą? Kuo remiatės?

Prieš pasiūlydama Turto pardavimo kainą pirmiausia pasidarau išsamią analizę – už kokią kainą panašūs butai jau buvo parduoti ankščiau (naudojuosi registrų centro teikiama informacija), peržiūriu šiuo metu rinkoje esančius skelbimus (įvertinu dabartinius konkurentus). Taip pat naudojuosi savo ir kolegų patirtimi. Kainos nustatymas yra labai svarbi ir atsakinga mano darbo dalis, nuo to labai priklauso mano darbo sėkmė.

Ar palaikot ryšį su klientu ir informuojat apie siūlomus pakeitimus, esamą situaciją? Ar  informuojate apie vykstantį pardavimą?

Žinoma, palaukau ryšį, nelabai įsivaizduoju, kaip kitaip galima parduoti kliento Turtą. Visada informuoju, kada bus vykdoma apžiūra, jei pirkėjai domisi Turtu, informuoju apie jų teikiamus pasiūlymus pirkimui. Tuo atveju, jeigu niekas nesidomi, pvz., visai nėra skambučių, apie tai irgi periodiškai informuoju ir teikiu pasiūlymus, ką daryti toliau, kad susidomėjimas atsirastų.

Ar pasirašote tarpininkavimo sutartį, kuri įpareigotų dirbti atsakingai, prisiimant visą su Turto pardavimu kylančią atsakomybę? Kokios ji trukmės. 

Taip dirbu tik pasirašius sutartį, kitaip mano darbas būtų nelegalus. Sutarties terminas – tarpusavio susitarimo reikalas, tačiau paprastai sutartis būna pasirašoma 6-12 mėn. pardavimamas ir 3 mėn – nuomininkų paieškai.

Ar duodat pakankamai laiko klientui išnagrinėti tarpininkavimo sutartį, prieš ją pasirašant?

Aš duodu klientui tiek laiko, kiek jam reikia. Nemėgstu spausti žmonių per prievartą įtikinėjant kad reikia dirbti būtent su manim. Man patinka, kai klientas pats ramiai priima sprendimą. Jeigu klientas nusprendžia pasirašyti sutartį su manimi, reiškia, jis manimi pasitiki ir tada darbas tampa žymiai efektyvesnis. Šioje veikloje abipusis pasitikėjimas yra labai svarbus.

Kadangi gyvename užsienyje, ar galite pardavimo metu  bendrauti ne tik telefonu,  bet ir programėlėmis WhatsApp, Messenger, SKYPE?

Kadangi mano didelė dalis klientų gyvena užsienyje, man įprasta bendrauti per WhatsApp, Viber ar Messengerį. Skype naudoju rečiau, bet jeigu reikia, bendrauju ir per Skype.

Ar turite laiko skirti kiekvienai parduodamo būsto apžiūrai ir ar visose dalyvaujate pati, atstovaudama klientą?

Paprastai į visas su Pardavimu susijusias apžiūras važiuoju aš pati, išskyrus atvejus kai atostogauju. Man pačiai dalyvavimas apžiūrose yra labai svarbus, nes taip galima lengviau suprasti pirkėjus ir lengviau bei greičiau parduoti.

Koks jūsų komisinių dydis?

Dažniausiai mano komisinis būna 3% nuo pardavimo kainos, išskyrus tuos atvejus, kai parduodamas Turtas yra pigesnis nei 40 000 EUR. Mažesnės vertės Turtui gali būti taikomas arba didesnis procentas arba sutarto fiksuoto dydžio suma.

Kokius dar mokeščius be komisinių taikote?

Paprastai netaikau jokių papildomų mokeščių. Nebent sutartis yra nutraukiama nepasibaigus galioti (pvz. nusprendėte nebeperdavinėti), tada taikomas 200 eur adminsitracinis mokestis.

 Kokie mokeščiai taikomi klientui, jei nekilnojamojo turto nepavyko parduoti ir sutarties terminas baigėsi? Arba pratęsiamas papildomam laikui ir vėl neparduodamas?

Jei parduoti nepavyksta per sutarties galiojimo laikotarpį, netaikomi jokie mokeščiai. Visa pardavimo rizika, išlaidos yra mano. Jeigu Turtas neparduodamas ir norite toliau tęsti darbą su manim, paprastai sutartį pratęsiu, nebent matau, kad tokiomis sąlygomis turto negalėsiu parduoti (čia dažniausiai būna tuo atveju kai klientas nori gauti didesnę nei rinkos kainą)

Kaip save motyvuojate sėkmingai įvykdyti pardavimą?

Kiekvienas brokeris yra suinteresuotas parduoti kuo greičiau ir brangiau, nes kol Turtas nebus parduotas, tol mes negauname komisinio. Kadangi komisinis mokestis yra procentinis, mes esame suinteresuoti parduoti kuo brangiau.

80% butų pirkėją surandu per pirmą pardavimo mėnesį. Likusių pardavimas užtrunka šiek tiek ilgiau, bet 95% butų parduodu greičiau nei per 4-5 mėn.

Kodėl iš daugelio brokerių turėtume rinktis jus? Kaip manote, kuo esate pranašesnė už kitus brokerius?

Manau, kad jūs patys turite nuspręsti, kurį brokerį išsirinkti. Gerų brokerių yra daug. Tačiau šiuo atveju jums svarbu išsirinkti tą žmogų, kuriuo galėsite pasitikėti, kuris patiks jums ne tik kaip specialistas, bet ir kaip žmogus, t.y. su kuriuo jums ir malonu bus bendrauti. TOdėl aš visada siūlau prieš pasirašant sutartį su manim pasikalbėti bent telefonu ar internetu. Juk smagiau, kai pažįstame viens kitą daugiau.

Kuo aš esu pranašesnė už kitus brokerius, turbūt geriausiai įvertina mano klientai. Dažniausiai esu vertinama už nuoširdumą, paprastumą, operatyvų ir profesionalų bendravimą.

Čia galite surasti mano klientų atsiliepimus apie mane:

1. Google verslas
http://bit.do/sandrajakule
2. Facebook puslapis
https://www.facebook.com/pg/ ntbrokere/reviews/
3. Aruodas
https://www.aruodas.lt/sandra-jakule/
4. Paslaugos
https://paslaugos.lt/sandra-sn122

Linkiu išsirinkti patį geriausią brokerį. Sėkmės!

NT brokerė Sandra Jakulė

Privatumo politika
Call Now Button+37065531429