Dažniausiai užduodami klausimai

Siekiu savo klientams teikti nepriekaištingos kokybės nekilnojamojo turto paslaugas, todėl atsakau į jūsų dažniausiai užduodamus kalusimus.

Esu sertifikuota nekilnojamojo turto brokerė. Brokerės darbą dirbu nuo 2013 metų. Savo veiklą pradėjau RE/MAX nekilnojamojo turto kompanijoje. Per savo darbo metus esu sėkmingai pardavusi įvairaus nekilnojamojo turto objektų – butų, namų, sklypų ir komercinių pastatų.

Nekilnojamojo turto rinka Vilniaus mieste šiuo metu labai aktyvi – vyksta daug pardavimų, daug pirkėjų, todėl rinkos kainos po truputį kyla. Butų rinka pati aktyviausia. Čia vyksta daugiausiai pardavimų. Stipriai auga pilnai įrengtų/suremontuotų butų populiarumas. Šiuolaikinės architektūros ir įrengti namai taip pat yra aktyviai parduodami.  Jaučiama ryški tendencija, kai pirkėjai jau nori nusipirkti pastatytą ir net įrengtą būstą. Namų valdos sklypų rinka yra sulėtėjusi, nes vis mažiau žmonių nori patys statytis namus. Sumažėjęs susidomėjimas sodų paskirties ir žemės ūkio paskirties sklypais.

Pardavimo strategiją nustatau kiekvienam turtui individualiai priklausomai nuo jo specifikos. Visgi šiuo metu viena iš efektyviausių reklaminių priemonių – skelbimai internete, nes internete galima pateikti daug nuotraukų, išsamią informaciją apie parduodamą turtą, galima lengvai užmegzti kontaktą su potencialiu pirkėju ir toliau pratęsti bendravimą.

Reklaminius parduodamo turto skelbimus dedu į šiuos interneto puslapius: aruodas.lt, skelbiu.lt, skelbimai.lt, kampas.lt, ntzemelapis.lt, asmeninisNTbrokeris.lt. Taip pat reklamuoju turtą mano asmeniniuose socialinių tinklų profiliuose –  Facebook ir Google Business. Pagal situaciją skelbimus talpinu specializuotos Facebook grupės. Organizuoju atvirus namus.

Jeigu situacija yra tinkama, turtui reklamuoti naudoju iškabas/tentus ir reklamines skrajutes. Organizuoju Atvirus namus.

Pardavimo greičiui daro įtaką teisingas kainos nustatymas – kai skelbimas įdedamas už teisingą kainą, padaromos kokybiškos nuotraukos, padaromas patrauklus aprašymas, pirkėjas atsiranda paprastai labai greitai per 1-3 savaites. Tačiau tam tikrų dalykų nulemti negaliu – pvz., jei jūs pageidaujate gauti didesnę kainą, nei rinkos, jeigu butas yra nepatrauklioje vietoje, ar turi tam tikrų trūkumų, kurie turi įtakos pardavimui.

Dažniausiai vienu metu atstovauju 10-25 klientus – tai yra optimalus skaičius, kiekvienas brokeris gali valdyti informacijos bei spėti važiuoti į susitikimus, vykdyti apžiūras.

Prieš pasiūlydama turto pardavimo kainą pirmiausia pasidarau išsamią analizę – už kokią kainą panašūs butai jau buvo parduoti ankščiau (naudojuosi registrų centro teikiama informacija), peržiūriu šiuo metu rinkoje esančius skelbimus (įvertinu dabartinius konkurentus). Taip pat naudojuosi savo ir kolegų patirtimi. Kainos nustatymas yra labai svarbi ir atsakinga mano darbo dalis, nuo to labai priklauso mano darbo sėkmė.

Visada informuoju, kada bus vykdoma apžiūra, jei pirkėjai domisi turtu, informuoju apie jų teikiamus pasiūlymus pirkimui. Tuo atveju, jeigu niekas nesidomi, pvz.: visai nėra skambučių, apie tai irgi periodiškai informuoju ir teikiu pasiūlymus, ką daryti toliau, kad susidomėjimas atsirastų.

Taip, dirbu tik pasirašius sutartį. Sutarties terminas – tarpusavio susitarimo reikalas, tačiau paprastai sutartis būna pasirašoma 3-12 mėn. pardavimams ir 3 mėn – nuomininkų paieškai.

Aš duodu klientui tiek laiko, kiek jam reikia. Man patinka, kai klientas pats ramiai priima sprendimą. Jeigu klientas nusprendžia pasirašyti sutartį su manimi, darbas dėl visapusiško pasitikėjimo tampa žymiai efektyvesnis. Šioje veikloje abipusis pasitikėjimas yra labai svarbus.

Kadangi mano didelė dalis klientų gyvena užsienyje, man įprasta bendrauti per WhatsApp, Viber, Messenger ir Skype.

Paprastai į visas su pardavimu susijusias apžiūras važiuoju pati, išskyrus atvejus kai atostogauju. Man pačiai dalyvavimas apžiūrose yra labai svarbus, nes taip galima lengviau suprasti pirkėjus ir lengviau bei greičiau parduoti.

Dažniausiai mano komisinis būna 3% nuo pardavimo kainos, išskyrus tuos atvejus, kai parduodamas turtas yra pigesnis nei 40 000 eurų. Mažesnės vertės turtui gali būti taikomas arba didesnis procentas arba sutarto fiksuoto dydžio suma.

Paprastai netaikau jokių papildomų mokesčių, nebent sutartis yra nutraukiama nepasibaigus galioti (pvz. nusprendėte nebeperdavinėti), tada taikomas 300 eurų administracinis mokestis.

Jei parduoti nepavyksta per sutarties galiojimo laikotarpį, netaikomi jokie mokesčiai. Visa pardavimo rizika, išlaidos yra mano. Jeigu turtas neparduodamas ir norite toliau tęsti darbą su manimi, paprastai sutartį pratęsiu, nebent matau, kad tokiomis sąlygomis turto negalėsiu parduoti (tai dažniausiai įvyksta kai klientas nori gauti didesnę nei rinkos kainą)

Kiekvienas brokeris yra suinteresuotas parduoti kuo greičiau ir brangiau, nes kol turtas nebus parduotas, tol mes negauname komisinio. Kadangi komisinis mokestis yra procentinis, mes esame suinteresuoti parduoti kuo brangiau. 80% butų pirkėją surandu per pirmą pardavimo mėnesį. Likusių pardavimas užtrunka šiek tiek ilgiau, bet 95% butų parduodu greičiau nei per 4-5 mėn.

Išsirinkite žmogų, kuriuo galėsite pasitikėti, kuris patiks jums ne tik kaip specialistas, bet ir kaip žmogus, t.y. su kuriuo jums bus malonu bendrauti. Todėl aš visada siūlau prieš pasirašant sutartį su manimi pasikalbėti bent telefonu ar internetu. Juk smagiau, kai pažįstame vienas kitą. Mano pranašumus turbūt geriausiai įvertina mano klientai. Dažniausiai esu vertinama už nuoširdumą, paprastumą, operatyvų ir profesionalų bendravimą.

Susidomėjote?

Asmeninė konsultacija su manimi - tai galimybė gauti aktualius sprendimo būdus, pritaikytus būtent jūsų poreikiams ir padėti pasiekti jūsų tikslus.

lt_LTLietuvių kalba