Login


Register | Recover Password
 

Mokesčiai nuomojant butą ar kitą nekilnojamąjį turtą

Kokius mokesčius reikia mokėti nekilnojamojo turto nuomotojams?

mokesciai nuomojant butaJei nusprendėte išnuomoti savo butą ar kitą nekilnojamąjį turtą, nepamirškite, jog ši veikla apmokestinama, t.y. Jūs, kaip nuomotojas, turite mokėti mokesčius valstybei.

Jeigu esate fizinis asmuo ir išnuomojate savo nekilnojamąjį turtą, galite rinktis vieną iš dviejų mokesčių mokėjimo būdų:  deklaruoti nuomos pajamas iki kitų metų gegužės 1d. ir mokėti 15% gyventojų pajamų mokestį nuo faktiškai gautų pajamų arba pirkti verslo liudijimą ir sumokėti mokesčius iš karto.

Nekilnojamojo turto nuoma mokant GPM

Jei nusprendėte nekilnojamąjį turtą išnuomoti pagal nuomos sutartį fiziniam asmeniui ir nenorite pirkti verslo liudijimo, 15% gyventojų pajamų mokestį (GPM) už gautas nuomos pajamas turėsite sumokėti pasibaigus kalendoriams metams iki kitų metų gegužės 1d.  Pasirašant nuomos sutartį mokesčių inspekcijai pranešti nereikia.

Jei turtą išnuomosite juridiniam asmeniui, gyventojų pajamų mokestį jis turės išskaičiuoti ir sumokėti už jus (Gyventojų pajamų mokesčio 22 str. Gyventojų pajamų mokesčio įstatymas)

Beje, Sodros mokesčių už nekilojamojo turto nuomos pajamas mokėti nereikia.

Nekilnojamojo turto nuoma pagal verslo liudijimą

Nusprendus nuoma užsiimti pagal verslo liudijimą, turite iš karto nuvykti į vietos mokesčių inspekcijos skyrių, kur užregistruosite savo veiklą ir sumokėsite už verslo liudijimą. Verslo liudijimo kaina priklauso nuo savivaldybės, kurioje nuomosite turtą. Pavyzdžiui Vilniaus mieste šiais 2017m. tokio liudijimo kaina yra 684€ metams. Tačiau darbo biržoje registruotiems bedarbiams, šeimoms, auginančioms 3 ir daugiau vaikų, motinai ar tėvui, vienam auginančiam 2 ar daugiau vaikų taikomos nuolaidos.

Būtina žinoti, kad ši mokesčių forma gali būti taikoma tik tuo atveju, jei nuomojate nekilnojamąjį turtą fiziniam asmeniui. 

Svarbu žinoti

Nepamirškite, jog nepriklausomai nuo pasirinkto mokesčių mokėjimo būdo, pasibaigus metams privalote deklaruoti už nuomą gautas pajamas pildant pajamų deklaraciją. Tą turite padaryti iki kitų metų gegužės 1d.

Reikia brokerio surandant nuomininkus? Sužinokite sąlygas

Skambinkite 8 655 31429 arba siųskite užklausimą užpildę formą žemiau ir sužinokite mano sąlygas. Šią paslaugą teikiu tik Vilniaus mieste.

[formidable id=12]

Privatumo politika
Call Now Button+37065531429