Galimi GPM pasikeitimai: ar verta parduoti nekilnojamąjį turtą dar 2025 metais?

2025-ieji – lūžio taškas NT rinkoje. Viešojoje erdvėje pasigirdo svarstymai apie galimus gyventojų pajamų mokesčio (GPM) pokyčius, kurie gali turėti tiesioginės įtakos nekilnojamojo turto (NT) pardavimams. Kalbama, kad GPM tarifas turto pardavimo pajamoms gali siekti net 36 %. Kol kas tai dar nėra įsigalioję, bet rimtai svarstomi pokyčiai signalizuoja viena – pokyčių horizontas jau čia pat.

Ką tai reiškia NT savininkams?

Jei svarstote apie NT pardavimą – butą, namą ar sklypą – ši informacija jums aktuali. Šiuo metu GPM nuo pardavimo taikomas tik tam tikrais atvejais: jei turtas nebuvo išlaikytas 10 metų arba jei nebuvo deklaruota gyvenamoji vieta bent 2 metus. Tačiau siūlomi pakeitimai gali reikšti didesnius tarifus ir mažiau išimčių.

Kodėl verta apsvarstyti pardavimą dar šiandien?

✅ Išvengsite galimų didesnių mokesčių.

Viešojoje erdvėje vis garsiau kalbama apie planuojamus gyventojų pajamų mokesčio (GPM) pakeitimus, kurie galėtų įsigalioti jau 2026 m. Nors šiuo metu taikomos palankios sąlygos – ypač tiems, kurie turtą turėjo ilgiau ar jame buvo deklaravę gyvenamąją vietą – naujieji tarifai gali būti griežtesni ir reikšmingai paveikti finansinį rezultatą.
Pardavimas iki pokyčių įsigaliojimo reiškia saugesnį, prognozuojamą scenarijų. Tai ypač aktualu, jei svarstote apie turto realizavimą artimiausiu metu.

📉 Didėjanti pasiūla gali paveikti kainas


Jeigu daug NT savininkų reaguos į pokyčius tuo pačiu metu ir skubės parduoti savo turtą „kol dar nevėlu“, rinkoje gali atsirasti staigus pasiūlos augimas.
O kaip žinia – kai pasiūlos daug, kainos turi tendenciją koreguotis žemyn. Tie, kurie žengia pirmieji, turi aiškų pranašumą: mažesnę konkurenciją, didesnį pirkėjų dėmesį ir palankesnes derybų sąlygas.

🔥 Pirkėjai aktyvūs dabar


Dalis pirkėjų jau dabar ieško NT su mintimi „spėti iki pokyčių“. Tai reiškia, kad šiuo metu rinkoje yra aktyvi paklausa, kuri gali sumažėti vėliau, kai baimės, laukimo nuotaikos ar palūkanų pokyčiai pristabdys judėjimą.
Jei turtas pateikiamas dabar – profesionaliai paruoštas, tinkamai įkainotas ir gerai atstovaujamas – yra didelė tikimybė jį parduoti greičiau ir už geresnę kainą.


🎯 Svarstote parduoti, bet norite aiškumo, ką daryti būtent jūsų situacijoje?


Kviečiu pasikonsultuoti – įvertinsiu visus scenarijus, paskaičiuosiu galimas rizikas ir padėsiu jums priimti geriausią sprendimą be spaudimo, bet su aiškumu.

Kontaktai: Tel. +370 655 31429
El. paštas: info@asmeninisntbrokeris.lt

Planuojate parduoti butą, namą ar sklypą Vilniuje?

Užpildykite trumpą formą – susisieksiu su jumis per 1 darbo dieną ir padėsiu pasirūpinti viskuo nuo A iki Z.







 

en_USEnglish