Login


Register | Recover Password
 

Nekilnojamojo turto vertinimas. Kaip nustatyti buto kainą?

kaip nustatyti buto kainą nekilnojamojo turto vertinimas rinkos kaina

Kodėl svarbu kuo tiksliau žinoti nekilnojamojo turto rinkos kainą jį parduodant?

Nusprendėte parduoti savo nekilnojamąjį turtą, bet nežinote, kaip nustatyti pardavimo kainą? Kuo tiksliau žinosite savo buto kainą, tuo sėkmingiau galėsite jį parduoti.  Todėl nekilnojamojo turto vertės nustatymas – vienas iš pirmųjų žingsnių, ką turite padaryti, norėdami jį parduoti.

Kaip manote, ar visas nekilnojamasis turtas randa savo pirkėją? Deja, toli gražu NE. Net Vilniuje, kur nekilnojamojo turto pardavimų skaičius yra pats didžiausias, iš visų būstų skelbimų, kiek yra pateikiama www.aruodas.lt tinklapyje, parduodama mažiau nei 10 procentų. Kodėl taip yra? Todėl, kad šiuo metu nekilnojamojo turto pardavėjų yra daugiau nei pirkėjų. O tam, kad galėtumėte sėkmingai parduoti savo turtą, turite gerai žinoti, kaip “įtikti” pirkėjui.

Viena iš didžiausių priežasčių, kodėl nepavyksta parduoti nekilnojamojo turto – neteisingai nustatyta jo kaina.

 Kaip renkasi pirkėjas, perkantis nekilnojamąjį turtą?

Įsivaizduokite, jeigu jūs esate pirkėjas ir norite įsigyti naują butą Vilniuje. Užėjęs į www.aruodas.lt surasite tūkstančius pasiūlymų, todėl jums teks atsirinkti, kokius butus apžiūrėsite. Žinoma pirmiausia jums bus svarbi vieta, buto įrengimas ir kt. jums aktualūs dalykai. Bet ne mažiau svarbi bus ir kaina. Todėl labiausiai domėsitės tais pasiūlymais, kurie atitinka jūsų kriterijus, tačiau ir kurių kaina bus mažiausia. Brangiausios kainos pasiūlymai, deja, nesulaukia pirkėjų dėmesio. Be to, jei jūsų siūloma kaina daug didesnė, jūs tik padedate parduoti kitam pardavėjui, mat jo pasiūlymas, lyginant su jūsų, yra geresnis. Pirkėjas, pirkdamas nekilnojamąjį turtą, sprendimą priima detaliai apžiūrėjęs tikrai ne vieną variantą, todėl su geriausiomis kainomis būna tikrai susipažinęs.

Dar viena priežastis, kodėl brangiau nei rinkos kaina kainuojantį būstą parduoti yra ypač sunku, ta, jog didelė dalis pirkėjų šiuo metu būstą perka imdami banko paskolą. O tam, kad galėtų gauti paskolą, pirkėjas bankui privalo pateikti nekilnojamojo turto vertintojo padarytą ataskaitą, kurioje bus nurodyta tikroji rinkos vertė. Jeigu jūsų kaina bus didesnė, bankas suteiks paskolą atsižvelgęs tik į turto vertintojo nustatytą kainą, todėl pirkėjas negaus reikiamos pinigų sumos ir sandoris neįvyks.

 Bandysiu parduoti brangiau, jei nepavyks, kainą nuleisiu

Dalis pardavėjų, nors ir žinodami tikrąją savo būsto rinkos vertę, nusprendžia pabandyti jį parduoti brangiau. Negaliu teigti, kad tai niekada nepavyksta, tačiau noriu įspėti, kad šiame bandyme slypi ir rizika. Jeigu jums nepavyks parduoti turto gana ilgai, jūsų turtas pirkėjų akyse tiesiog nuvertės. Paimkime pavyzdį su automobiliu, kurio skelbimas jau mėnesių mėnesius “kabo” internete. Dažnas pirkėjas galvoja, jog jeigu jau niekas šio automobilio iki šiol nenupirko, greičiausiai su juo kažkas negerai. Aš irgi nerizikuosiu. Tas pats atsitinka ir su parduodamais butais bei namais. Kadangi būsto pirkimo procesas užtrunka apie pusę metų, pirkėjai gerai atsimena anksčiau matytus skelbimus. Todėl laikui bėgant jūsų skelbimas pirkėjų akyse tampa vis nepatrauklesnis. Ir tam, kad galėtumėte pirkėją vėl sudominti, turėsite sumažinti jo kainą netgi daugiau, nei jis iš tiesų būtų vertas.

Yra paskaičiuota, kad geriausia kaina parduodamas tas nekilnojamasis turtas, kuris parduodamas per pirmas 3-4 savaites, nes pirkėjai labiausiai vertina naujausius pasiūlymus.

 Kodėl parduoti per pigiai būna beveik neįmanoma?

Jei kada nors teko domėtis ekonomika, turbūt puikiai suvokiate laisvosios rinkos principus, jog prekės ar paslaugos kainą nulemia pasiūlos ir paklausos santykis. Įsivaizduokite, jeigu jūs nusprendėte savo turtą parduoti pigiau, nei jo dabartinė rinkos kaina, greičiausiai atsiras ne vienas pirkėjas, norintis jį įsigyti. Tokiu pasiūlymu padidinsite paklausą savo turtui. Todėl pirkėjai, norėdami įsigyti jūsų būstą, pradės tarpusavyje konkuruoti ir siūlyti didesnę kainą, taigi įvyks savotiškas aukcionas. Ir jeigu jūs elgsitės apgalvotai ir racionaliai, galėsite parduoti savo turtą netgi brangiau, nei buvote numatęs.

 Kokios priežastys trukdo pardavėjui teisingai įvertinti savo turtą?

  1. Kai pardavėjas mano – už kiek norėsiu, už tiek ir parduosiu. Deja, šiai dienai rinkos situacija tokia, jog jūs parduosite savo turtą tik už tokią kainą, kurią sutiks sumokėti pirkėjas. Jeigu jūsų kaina nepatiks pirkėjui – jis tiesiog nepirks.
  2. Pardavėjas, nustatydamas kainą, naudoja neteisingą formulę: už tokią kainą pirkau, tiek išleidau remontui, na ir dar turiu kažkiek uždirbti. Deja, ši formulė paprastai būna neveiksminga.
  3. Pardavėjas galvoja, kad jo turtas yra labai geras. Deja, pačiam pardavėjui labai sunku nustatyti tikrąją savo turto vertę dėl dviejų priežasčių: 1) jis yra emociškai prisirišęs prie savo būsto ir nepastebi jame esančių trūkumų arba yra su jais susigyvenęs; 2) pardavėjas dažniausiai nėra gyvai matęs kito jo konkurentų parduodamo turto, todėl negali palyginti jo su savo turtu.
  4. Kaimynas pardavinėja daug brangiau. Tai, jog jūsų kaimynas parduoda savo butą daug brangiau, dar nereiškia, kad už tą kainą sandoris įvyks. Gali būti, kad jūsų kaimynas savo buto neparduos dar metų metus.
  5. Pardavėjas nežino rinkos situacijos, t.y. už kokią kainą panašų nekilnojamąjį turtą tuo metu parduoda kiti pardavėjai. Jeigu nežinote, kokiomis kainomis parduoda turtą jūsų konkurentai, nežinosite, kokia šiuo metu yra jūsų turto kaina.
  6. Pardavėjas galvoja, kad kiekviena prekė turi sulaukti savo pirkėjo ir nemažina kainos, nors jo turtu niekas nesidomi. Deja, yra tikrai labai daug nekilnojamojo turto, kuris taip ir nebūna parduotas, o stovėdamas metų metu dar labiau praranda savo vertę.
  7. Pardavėjas galvoja, jog nekilnojamas turto pardavimas – kelis metus trunkantis procesas. Mano patirtis rodo, kad jeigu butas arba namas yra paklausioje vietoje ir nėra labai prastos būklės, jeigu jis teisingai reklamuojamas ir parduodamas už rinkos kainą, jo pardavimas įvyks per pirmuosius kelis mėnesius. Tačiau, jeigu jūs negalite parduoti mieste esančio buto daugiau nei metus, greičiausiai kažkur esate suklydęs.
  8. Pardavėjas mano, kad „rusai perka viską“. Nežinau, kodėl sklando toks gandas, jog neva rusai perka Lietuvoje bet kokį turtą ir už bet kokią kainą. Noriu patikinti, kad baltarusiai kainose išmano tikrai ne prasčiau, nei lietuviai, o jei neišmano, konsultuojasi su rinką gerai išmanančiu žmogum. Baltarusius, taip pat kaip ir lietuvius, domina tik geriausi kainos pasiūlymai.

 Kaip pačiam nustatyti nekilnojamojo turto kainą?

Tam, kad nustatytumėte savo būsto ar žemės rinkos kainą, turite žinoti:

  1. Kokiomis kainomis dabar parduodamas panašus nekilnojamasis turtas – dabartinių pardavėjų lūkesčius.
  2. Už kiek pastaruoju metu buvo parduotas panašus nekilnojamas turtas – panašių pardavimų istoriją.

Parsiųskite dokumentų sąrašą reikalingą NT pardavimui – Spauskite čia >>>

Tam, kad sužinotumėte, kokiomis kainomis panašų turtą parduoda jūsų konkurentai, būtinai pasidarykite rinkos analizę. Dabar, kai didelė dalis skelbimų yra talpinama internete, išsiaiškinti kitų pirkėjų lūkesčius nėra sudėtinga. Atsidarę bet kurį populiaresnį nekilnojamojo turto skelbimų portalą, rasite daug informacijos netgi su nuotraukomis. Pirkėjai, rinkdamiesi, kurį turtą įsigyti, lygina skelbimus pagal būsto vietą, plotą, kambarių skaičių, įrengimą, aukštą, statybos metus, statybos tipą, baldus, automobilio parkavimo vietas, aplinką ir pan. Todėl tam, kad pirkėjas jumis susidomėtų, turėsite pasiūlyti patrauklią kainą.

Visgi net ir pasidarius išsamią konkurentų analizę dar nebūsite tikri, jog jau žinote savo turto pardavimo kainą. Didžiausia pardavėjo klaida, lyginant konkurentų kainas būna ta, jog jie mano, kad turtas parduodamas tokiomis kainomis, kokias jie mato internete. Deja, internete jūs galite pamatyti tik pirkėjų lūkesčius, kurie gali labai skirtis nuo realybės. Ir gali atsitikti taip, kad nors ir jūsų pasiūlymas bus geriausias iš visų kitų jūsų konkurentų, tačiau pirkėjas vistiek neatsiras. Mat tame rajone turtas parduodamas tik mažesnėmis kainomis.

Todėl tam labai svarbu žinoti pardavimų istoriją, t.y. už kokias kainas jau buvo parduotas panašus turtas. Informaciją apie įvykusius nekilnojamojo turto pardavimus galite nusipirkti NTsandoriai.lt puslapyje. Tačiau tą informaciją nėra taip paprasta suprasti, reikia turėti patirties.

Taigi, atlikę konkurentų analizę ir sužinoję panašių butų pardavimų istoriją, sužinosite dabartinę savo būsto rinkos vertę. O žinodami tikrąją savo turto rinkos kainą, galėsite jį sėkmingai parduoti.

Nežinote, kaip nustatyti norimo parduoti nekilnojamojo turto vertę? Galiu Jums padėti. Pagal Jūsų pateiktus dokumentus ir nuotraukas nustatysiu preliminarią Jūsų turto pardavimo kainą. Paslaugos kaina – nuo 30 eur. Susisiekite su manimi tel. 8 655 31429.

Ieškote NT brokerio Vilniuje?

Užpildykite žemiau esančią formą, aprašydami norimą parduoti turtą ir sužinokite mano tarpininkavimo sąlygas arba susisiekite su manim telefonu 8 655 31429

[formidable id=6]

Privatumo politika
Call Now Button+37065531429