Kaip parduoti namą?

Ką svarbu žinoti namo pardavėjui

Ieškote informacijos, kaip parduoti namą? Įdomu sužinoti, kaip parduoda namus nekilnojamojo turto brokeriai? Jeigu taip, manau jums bus aktualūs mano patarimai.

Svarbu žinoti, kad namo pardavimas – gana sudėtingas ir ilgas procesas, kuriam būtina pasiruošti iš anksto. Šiuo metu net ir suaktyvėjus nekilnojamojo turto rinkai iš visų namų pardavėjų, namus parduoda vos keli procentai pardavėjų. Todėl jūsų sėkmė priklausys nuo to, ar gerai išreklamuosite savo namą bei padarysite jį patraukliu pirkėjui.

Įsitikinkite, kad jūsų namo dokumentai tvarkingi

Dar prieš pradedant pardavimo procesą, pasitarkite su savo brokeriu ar apsilankykite pas notarą, kad įsitikintumėte jog jūsų dokumentai tvarkingi. Mat neretai tenka susidurti su atveju, kai pardavėjo dokumentai nėra iki galo sutvarkyti, o pirkėjas nesutinka laukti ar dėl tam tikrų priežasčių pardavimas iš viso negalimas. Todėl tam, kad pardavimas vyktų sklandžiai, rekomenduoju dokumentais pasirūpinti iš anksto.

Sutvarkykite namą bei sklypą

Nekilnojamojo turto rinkoje lengviausiai ir brangiausiai parduodami tvarkingi bei jaukūs namai, esantys patrauklioje vietoje. Namo vietos, žinoma, pakeisti negalėsite, tačiau, jeigu norite namą parduoti brangiau, sutvarkyti, pagražinti namus ir aplinką tiesiog privalote.   Daugiau naudingų patarimų, kaip paruošti namus pardavimui, rasite paspaudę ant šios nuorodos

Padidinkite namo vertę patraukliu aprašymu bei kokybiškomis nuotraukomis

Konkuruodami su dideliu būriu kitų namų pardavėjų, jau pateikus skelbimą internete, turime kuo sudominti būsimą pirkėją.  Todėl pirminis mūsų tikslas – pristatyti savo namą taip, kad pirkėjas norėtų atvažiuoti jį apžiūrėti. Dirbdama su klientais labai dažnai išgirstu komentarą, jog kiekviena prekė turi savo pirkėją nepaisant to, kaip ji atrodo. Deja, šiandien, kai pasirinkimas rinkoje yra tikrai didelis, tikrai ne kiekviena prekė randa savo pirkėją. Jeigu jūs nesistengsite pirkėjui „patikti emocionaliai, namo pardavimas gali užtrukti daug metų ir iš viso neįvykti.  Jei Jūsų namas atrodys nepatraukliai,  pirkėją galėsite prisivilioti tik gerokai mažesne nei rinkos kaina.

Todėl jeigu norite parduoti namą brangiau, pirminis namo pateikimas turi būti nepriekaištingas. Kokybiškos nuotraukos ir geras skelbimo aprašymas su namo planais ir vietos žemėlapiu jums atsipirks su kaupu. Jeigu turite galimybę padaryti trumpą video filmuką, kuriame parodysite savo namą ir šalia esančią aplinką, būtinai jį padarykite. Tai prideda papildomos vertės. Geras pristatomas vaizdo įrašas padeda pirkėjui geriau susipažinti su namu dar net neatvykus jo apžiūrėti.

Nustatykite realią rinkos kainą

Viena iš dažniausių namų pardavėjų klaidų – netinkamai nustatyta pardavimo kaina. Bandydami parduoti namą už gerokai didesnę nei rinkos kainą, galite skaudžiai nusivilti. Dabar pirkėjai, kaip niekad anksčiau, puikiai išmano nekilnojamojo turto rinką, mat net neišėję iš namų jie gali palyginti parduodamus namus bei jų kainas internete. Todėl, jeigu jūsų parduodamo namo kaina gerokai viršys kitų panašių parduodamų namų kainas, jūs sugaišite labai daug laiko, be reikalo išleisite pinigus namo reklamai, bet realaus pirkėjo taip ir nesulauksite. Galiausiai jūsų namas, dėl ilgos pardavimo trukmės, taps vis mažiau patrauklus pirkėjams. Todėl užsitęsus pardavimo procesui, turėsite parduoti gerokai pigiau nei rinkos kaina. Daugiau informacijos, kodėl svarbu pradėti pardavimą nuo teisingos kainos skaitykite čia

Investuokite į reklamą

Norėdami už namą gauti maksimalią rinkos kainą, turėsime  jam surasti kuo daugiau potencialių pirkėjų. Jeigu mes surasime tik vieną susidomėjusį pirkėją, su juo derėtis bus labai sunku. Tačiau jeigu mūsų namu susidomi keli pirkėjai, dėl atsiradusios konkurencijos, mūsų tikimybė parduoti brangiau gerokai išauga.

Todėl jeigu norime parduoti namą brangiau, mes turime jį išreklamuoti kuo plačiau, kad pritrauktume kuo daugiau pirkėjų. Neapsiribokite skelbimo įdėjimu tik viename interneto portale. Jūsų skelbimas turi būti lengvai randamas visuose populiariuose interneto portaluose, vietiniame laikraštyje. Apie parduodamą namą turi žinoti visi jūsų kaimynai ir pagrindinės nekilnojamojo turto kompanijos.  Jeigu viską padarysite teisingai, investicija į reklamą jums tikrai atsipirks. Jeigu neturite parties ar nežinote, kaip teisingai reklamuoti parduodamą namą, kreipkitės į mane nemokamai konsultacijai.

Sekite situaciją rinkoje

Namo pardavimas, priklausomai nuo situacijos, gali trukti kelis mėnesius ar netgi metus. Neretai pasitaiko atvejų, kad dėl pardavėjo nepatyrimo ir nežinojimo, pardavimas užtrunka  keletą metų ir iš viso neįvyksta. Didžiausia tokio nepardavimo priežastis – pardavėjas nereaguoja į rinkos situaciją.

Net ir pradėjus pardavimą su viena kaina, bent du kartus per mėnesį peržvelkite situaciją rinkoje, lyginkite konkurentų pasiūlymus. Mat jeigu rinkoje atsiranda geresnis pasiūlymas, jūs ne tik kad negalite parduoti, bet ir padedate parduoti savo konkurentui. Atminkite, jeigu tikrai norite parduoti, Jūsų pasiūlymas visada turi būti pats geriausias!

Norite parduoti greičiau – turėkite pardavimo planą!

Kiekvienas sudėtingas procesas būna valdomas lengviau, jei turime jam iš anksto paruoštą planą. Namo pardavimas – vienas iš jų. Tinkamai paruoštas pardavimo planas padeda ne tik  greičiau parduoti, bet ir sutaupyti reklamai skirtas išlaidas. Pardavimo planas reikalingas tam, kad  numatytume visus reklaminius veiksmus ir jų atlikimo datą bei įtrauktume juos į savo dienotvarkę. Pardavimo planas – puikus įrankis, kuriuo galima sekti proceso sėkmę.

Ypač tada, kai parduodate namą su brokeriu – būtinai prašykite, kad jis sudarytų pardavimo planą, o jūs galėtumėte stebėti situaciją ir esant reikalui, daryti tam tikrus sprendimus.

Kaip parduoti namą per apžiūrą

Atvykus pirkėjams apžiūrėti jūsų namo, pirmasis įspūdis jiems bus labai svarbus. Namuose turi būti nepriekaištinga tvarka ir tik malonūs kvapai.

Elkitės su pirkėjais kaip su savo svečiais, bet nebūkite jiems  per daug įkyrūs. Nepagrįstai negirkite  savo namų, akcentuokite tik tai, kas tikrai aktualu pirkėjams. Apžiūros metu leiskite pirkėjui pabūti kambaryje vienam, kad galėtų nors trumpam įsijausti į erdvę. Geriausia, kad apžiūros metu dalyvautų kuo mažiau šeimos narių ir pirkėjas galėtų neblaškomas apžiūrėti namą.

Jeigu namuose gyvena šuo, apžiūros metu geriau jį išvesti pasivaikščioti. Ne visi žmonės mėgsta gyvūnus, todėl pasistenkite, kad augintinio dėmesys pirkėjo neblaškytų.

Sėkmingos derybos – kai laimi visi

Suradus pirkėją laukia dar vienas išbandymas – derybos. Jeigu norite sėkmingų derybų – jų  metu kalbėkite tik argumentuotai ir visada išklausykite pirkėją.

Nepamirškite, jog derėtis reikia ne tik dėl kainos. Derybų metu aptarkite mokėjimo, išsikraustymo terminus, paliekamus baldus, notaro mokesčius. Priklausomai nuo situacijos galbūt bus verta aptarti ir būsto pagerinimo darbus ar nebaigtų tvarkyti dokumentų sutvarkymą. Daugiau apie derybas skaitykite paspaudę ant šios nuorodos

Derybas užbaikite preliminaria pirkimo-pardavimo sutartimi

Tam, kad ateityje nekiltų nereikalingų nesutarimų, sutarus dėl namo pardavimo, viską patvirtinkite preliminaria pirkimo-pardavimo sutartimi. Joje nurodykite mokamo avanso dydį, mokėjimo terminus ir sąlygas, jei pirkėjas atsisakytų pirkti jūsų namą.

lt_LTLietuvių kalba