Parduodate butą? Būtinai pasiūlykite jį kaimynams

Kodėl kaimynas – geriausias jūsų būsto pirkėjas?

Parduodant nekilnojamąjį turtą labai dažnai susiduriu su atveju, kai labiausiai parduodamu nekilnojamuoju turtu domisi kaimynai ar tame rajone gyvenantys žmonės. Todėl šiems pirkėjams parduoti lengviausia.  Kodėl šalia gyvenantys žmonės būna geriausi pirkėjai? Tą lemia kelios priežastys. Pirmiausia, kaimynystėje gyvenantys žmonės  gerai pažįsta šią vietą ir jiems nereikia įrodinėti, kodėl čia gyventi gerai. Antra, žmonės dažniausiai pripranta prie savo gyvenamosios vietos, kuri, laikui bėgant, tampa jiems miela, saugi ir patogi, ypač jei čia mokyklą ar darželį lanko vaikai.  Todėl net nusprendus persikelti į mažesnį ar didesnį būstą, didžiausias prioritetas paprastai teikiamas tam pačiam rajonui.  Be to pasitaiko atvejų, kai jūsų parduodamas būstas būna įdomus ne kaimynams, o jų draugams ar giminaičiams, kurie norėtų gyventi šalia. Todėl kaimynai šiuo atveju, tampa netiesioginiai jūsų būsto „pardavimo agentais“ ir jį savu noru reklamuoja. Dėl šių priežasčių jūsų būstu besidomintys kaimynai ar jų artimieji paprastai mažiau derasi ir linkę greičiau priimti sprendimą pirkti nei kiti pirkėjai. Todėl tikėtina, jog jūsų pardavimas bus sėkmingesnis.

Kaip informuoti kaimynus, jog parduodate?

Kadangi jau aptarėme, jog informuoti kaimynus parduodant būstą būna labai naudinga, svarbu žinoti ir kaip teisingai tai padaryti. Mat ne visi žmonės, planuojantys pirkti kitą būstą, yra pradėję aktyvią paiešką. Dažnai girdžiu, kai kaimynai sako, jog jie jau seniai planavo pirkti, bet dar vis nepradėjo ieškoti. Todėl jei paskelbsite apie savo parduodamą būstą tik internete ar vietiniame laikraštyje, negalėsite būti tikri, jog kaimynai, kurie galėtų nupirkti Jūsų būstą, sužinos, kad parduodate.

Reklaminio tento privalumai

Vienas iš geriausių kaimynų informavimo šaltinių – šalia namo ar buto pakabintas reklaminis tentas su užrašu PARDUODAMA ir telefono numeriu. Atsiradus tokiam reklaminiam tentui, jau po kelių dienų 80% jūsų rajono gyventojų sužinos apie tai, kad jūsų būstas parduodamas. Vieni pamatys užrašą patys, kiti sužinos iš smalsesnių kaimynų lūpų. Kabindami reklaminį tentą turėkite omenyje, jog dažnu atveju jo užkabinimui turite gauti savivaldybės leidimą. O šis leidimas kainuoja. Jeigu to nepaisysite, jums grės bauda.

Reklaminės skrajutės į pašto dėžutes

Kita puiki kaimynų informavimo priemonė – skrajutės, kurias galima išplatinti į kaimynų pašto dėžutes. Jei skrajutėje bus pateikta svarbiausia informacija apie parduodama būstą, kelios jo nuotraukos ir pardavimo kaina, kaimynai turės tą informaciją, kuri jiems būtų aktuali.

Informaciniai stendai, skelbimų lentos

Jeigu jūsų name ar rajone vis dar populiarios viešos skelbimų lentos, nepamirškite pasinaudoti ir jomis.  Gali būti, kad tokia lenta „atves“ jums reikalingą pirkėją.

lt_LTLietuvių kalba