Kaip parduoti butą: 10 dalykų, kuriuos būtina žinoti apie buto pardavimą

Jei prieš penkerius metus bučiau nusprendusi pardavinėti savo butą, be jokių abejonių, būčiau mėginusi tai daryti pati. Dabar, kai tiesiogiai dirbu su nekilnojamojo turto pardavimais, matau, kokias skaudžias klaidas padaro žmonės dėl paprasto nežinojimo ir nepatyrimo. Todėl noriu pasidalinti savo patirtimi bei „praskleisti uždangą“ į profesionalų nekilnojamojo turto pardavimą.

Paruošiau Jums straipsnių seriją „Kaip parduoti butą”, kur trumpai apžvelgsiu buto pardavimo eigą, klaidas, kurias dažniausiai daro nepatyrę pardavėjai bei pasidalinsiu keliomis tikromis istorijomis, kurios, tikiuosi, padės Jums išvengti nemalonių situacijų.

1. Buto pardavimo dokumentai turi būti sutvarkyti prieš pradedant pardavimą

Mano klientė Natalija džiaugėsi greitai suradusi savo butui pirkėją. Tačiau  atvykus pas notarą paaiškėjo, kad ji buto parduoti negali. Pasirodo, kai Natalija paveldėjo butą, buvo ne iki galo susitvarkiusi reikalingus dokumentus: trūko giminaičių parašų, nebuvo kadastrinių matavimų ir t.t.

Kai pirkėjai sužinojo, jog norimą dieną sandorio pasirašyti nepavyks, jie, žinoma, supyko, nes patys pateko į keblią situaciją. Pirkėjai jau buvo pardavę savo senąjį butą ir po savaitės turėjo iš ten išsikraustyti. O dabar paaiškėjo, kad jie neturi kur kraustytis.

Nors Natalija ir prižadėjo pirkėjams, kad dokumentus sutvarkys per keletą dienų, deja, dokumentų tvarkymas užtruko kelis mėnesius.  Natalijai reikėjo surinkti parašus iš giminaičių, kurių vienas buvo išvykęs gyventi į užsienį. Naujų kadastrinių matavimų įregistravimas taip pat užtruko, mat reikėjo duomenų patikslinimo, o ir atsakingas darbuotojas tuo metu atostogavo. Dėl ilgai trunkančio dokumentų tvarkymo, pirkėjas atsisakė pirkti butą ir Natalijai teko pardavimą pradėti iš naujo. Natalija prarado ne tik daug laiko, bet ir pinigų, kuriuos buvo išleidusi buto reklamai. Tam, kad nereikėtų graužtis dėl užsitęsusio sandorio, prarasto pirkėjo ir prarastų pinigų, visus dokumentus sutvarkome iš karto. Toliau skaitykite apie tai, kaip nustatyti teisingą pardavimo kainą.

lt_LTLietuvių kalba