Ar verta investuoti į nekilnojamąjį turtą

Dažnas tautietis, turėdamas laisvų pinigų, pradeda galvoti apie investavimą. Todėl dirbdama nekilnojamojo turto srityje  dažnai sulaukiu klausimo, ar verta investuoti į nekilnojamąjį turtą. Kalbant apie investicijas, vieno atsakymo čia nėra. Viskas priklauso nuo tam tikrų investitoriaus aplinkybių. Būtent apie jas (aplinkybes) šiame straipsnyje ir kalbėsiu. Šis straipsnis skirtas tiems, kurie dar neturi patirties ir planuoja žengti pirmąjį žingsnį investuojant į nekilnojamąjį turtą.

Kada verta investuoti į nekilnojamąjį turtą

Štai trys pagrindiniai klausimai, kuriuos turi sau užduoti pradedantysis investuotojas. Jei į visus tris klausimus galite atsakyti taip, jums tikrai verta imtis investavimo į nekilnojamąjį turtą. Kitu atveju prieš priimant sprendimą dėl investavimo, rekomenduoju konsultuotis su šios srities specialistu.

1. Ar gerai išmanote apie nekilnojamojo turto rinką?

Jeigu norite sėkmingai investuoti į nekilnojamąjį turtą, jums būtina gerai išmanyti ne tik tos vietovės nekilnojamojo turto rinką (kokios zonos, namai yra tinkami investicijai, kurie ne), bet ir nekilnojamojo turto segmento specifiką, pvz., į kokius butus verta investuoti, į kokius ne,  koks galimas to buto/namo/patalpų atsiperkamumas, į ką reikia atkreipti dėmesį prie perkant turtą investicijai ir pan.

Jei žinių apie nekilnojamojo turto rinką turite per mažai, bet investuoti vis tiek ketinate, prieš priimant sprendimą, būtinai pasikonsultuokite su nekilnojamojo turto specialistu.

2. Ar turite pakankamai pinigų, už kuriuos galite įsigyti nekilnojamąjį turtą?

Jeigu turite sukaupę reikiamą sumą pinigų, kuriuos  galite ilgam laikui investuoti į nekilnojamąjį turtą,  galvoti apie tokio pobūdžio investiciją tikrai verta. Tam tikrais atvejais, investicijoms į nekilnojamąjį turtą naudojamos  ir skolintos lėšos (banko paskola ar pan.), tačiau toks investavimo būdas yra rizikingesnis, todėl, jei šioje rinkoje dar esate naujokas, priimant tokį sprendimą rekomenduoju konsultuotis su šios srities profesionalu.

3. Ar turėsite laiko ir noro dirbti su nekilnojamuoju turtu?

Pajamų gavimas iš nekilnojamojo turto irgi yra savotiškas verslas. O tai reiškia, kad turėsite skirti jam papildomai laiko, be to, niekas neapsaugos Jūsų ir nuo galimų nuostolių.  Nusipirkus nekilnojamąjį turtą turėsite visada jį palaikyti tinkamos nuomai būklės (perdažyti sienas, atnaujinti baldus, buitinę techniką ir pan.).  Be to turėsite ieškoti nuomininkų, palaikyti su jais ryšius, tikrinti, ar jie laiku sumoka mokesčius, ar negadina jūsų turto ir pan. Niekas nėra apdraustas nuo nemokių nuomininkų, kurie gali išeiti nesumokėję ar netgi piktybiškai neišsikraustyti. Taip pat turite numatyti, kad nuomojant turtą gali atsirasti „tuščių tarpų“, kada neturėsite nuomininkų, o mokesčius už komunalines paslaugas mokėti reikės.

Ar investicija tikrai atsiperka?

Prieš įsigydami turtą investicijai, pirmiausia apskaičiuokite jo atsiperkamumą. Nepamirškite įtraukti ir tokių išlaidų  kaip turto remontas, draudimas, paskolos palūkanos, baldų įsigijimas ir pan. Įvertinkite, ar turto vertė laikui bėgant nekris.

Žemiau rasite keletą naudingų nuorodų apie investavimą į nekilnojamąjį turtą:

http://www.investologija.lt/LT/nekilnojamas-turtas/27/investicijos-i-nekilnojama-turta/

http://www.investavimas.lt/kokios-realios-ilgalaikes-grazos-galima-tiketis-investuojant-i-nekilnojama-turta/

http://bustas.lrytas.lt/nekilnojamasis-turtas/kada-neverta-investuoti-i-nekilnojamaji-turta-zinovu-atsakymai.htm

http://www.finfo.lt/investavimas/nekilnojamas-turtas/investavimas-i-nekilnojama-turta

http://www.finansistas.net/nekilnojamas-turtas.html

Reikalinga brokerio pagalba perkant butą vilniuje?

Turite mažai patirties perkant nekilnojamąjį turtą? Neturite pakankamai laiko paieškoms? Norite išsiaiškinti, ar perkamo turto kaina yra teisinga? Nenorite rizikuoti įsigyjant probleminį turtą? Tokiu atveju Jums pravers NT brokerio pagalba.

Galbūt jums tereiks išsamios konsultacijos apie buto pirkimo procesą, kurią galite gauti atvykę į mano biurą. O gal norėsite, kad tik įvertinčiau jūsų jau išsirinktą butą ir padėčiau sutvarkyti pirkimo dokumentus. Arba galbūt jaučiate, kad jums bus reikalinga mano pagalba nuo A iki Ž.

Jeigu manote, kad Jums gali būti reikalinga mano pagalba dėl buto pirkimo Vilniuje, sužinokite kaip galiu jums padėti. Paspauskite ant šios nuorodos, kur rasite išsamią informaciją apie mano teikiamas paslaugas

en_USEnglish