Nekilnojamojo turto brokerio darbo užkulisiai. Kodėl brokeriams mokami tokie dideli komisiniai

Neretai išgirstu klausimą, kodėl brokeriai ima tokius didelius komisinius? Kodėl tiek kainuoja brokerio paslaugos? Šis straipsnis atskleis „uždangą“ į  nekilnojamojo turto brokerio darbą bei supažindins su turto pardavimo procesu.

Brokeris dirba tik už sėkmės mokestį

Įprastai, nekilnojamojo turto brokeris gauna atlygį tik pardavęs nekilnojamąjį turtą. Visą tą laiką, kol pirkėjas būna ieškomas, brokeris dirba nemokamai.  Be to, niekam ne paslaptis, kad šiuo metu nekilnojamojo turto rinkoje yra daugiau pardavėjų nei pirkėjų, todėl tikrai nei kiekvienas turtas būna parduodamas.  Priklausomai nuo turto rūšies ir geografinės vietos, šiai dienai rinkoje parduodama iki 10% viso siūlomo pirkti turto.  Todėl tikimybė brokeriui gauti atlygį nėra šimtaprocentinė, ir ši rizika turi savo kainą.

Ilgas pardavimo procesas

Esant ramiai rinkai, kaip pavyzdžiui šiuo metu, nekilnojamojo turto pardavimas vyksta lėtai. Buto pardavimas Vilniuje vidutiniškai trunka 3 mėnesius, namo – 6 mėnesius, sklypo apie metus.  Kituose miestuose pardavimo trukmė dar ilgesnė.  Jeigu nekilnojamąjį turtą pavyksta parduoti greičiau, tai laikoma didele sėkme ir brokerio profesionalumu. Todėl brokerio paslaugų kainą nulemia ir laikas, kurį tenka išlaukti.

Komisinio dalybos su kitu brokeriu

Jau tampa norma, kad už kito brokerio atvestą pirkėją brokeris siūlo dalintis savo komisiniu. Tokiu atveju pardavimas vyksta greičiau, nes abu brokeriai būna suinteresuoti greičiau surasti ir įtikinti pirkėją.

Jeigu brokerio komisiniai bus maži, jis nebus suinteresuotas dalintis ir praras tuos pirkėjus, kuriuos gali atvesti kitas brokeris. Todėl pigiai dirbantis brokeris turi mažiau galimybių parduoti.

Brokeris patiria didelį emocinį spaudimą

Brokerio darbas susijęs su didelėmis neigiamomis emocijomis. Jos atsiranda dėl to, jog pirkėjai nori nusipirkti pigiau, o pardavėjai nori parduoti brangiau. Todėl čia dažnai vyksta įvairios žodinės manipuliacijos, kurios gali baigtis pirkėjo-pardavėjo konfliktu. O tai nenaudinga nei vienai pusei. Todėl šiuo atveju brokeris tampa tarpininku tarp dviejų skirtingų interesų šalių, slopina neigiamas emocijas, neleidžia kilti konfliktui ir palaiko savo kliento pusę.

Didelė brokerio darbo dalis – nematoma

Tam, kad galėtų profesionaliai atlikti savo darbą, brokeriui neužtenka vien įdėti skelbimų į internetą ir laukti klientų skambučių. Profesionalus brokeris visada seka rinką, t.y. stebi kitų pardavėjų kainas, analizuoja jau įvykusius pardavimus. Tam, kad galėtų greičiau parduoti, brokeris bendrauja ir keičiasi informacija su kitais brokeriais, pirkėjais, ieškančiais panašaus turto. Jis taip pat bendrauja su notarais, ir kitais specialistais, kurių prireikia sandoriui įvykdyti.

Be to, brokerio pardavimo sėkmė labai priklauso nuo sugebėjimo įtikinti pirkėją.  Sugebėjimas įtikinti – viena iš didžiausių brokerio vertybių. Todėl didelę brokerio darbo dalį sudaro… tiesiog kalbėjimas.

Brokeris dirba be Išeiginių

Darbas nekilnojamojo turto srityje reikalauja pasiaukojimo dirbti be išeiginių. Klientai čia skambina nuolat – tiek anksti ryte, tiek vėlai vakare. Tiek pirmadienį, tiek sekmadienį. Todėl darbas be išeiginių irgi turi savo kainą.

lt_LTLietuvių kalba