Gyvenu užsienyje. Kaip parduoti butą lietuvoje?

Norite parduoti butą ar namą Lietuvoje, tačiau gyvenate užsienyje?

Kaip saugiai parduoti nekilnojamąjį turtą net neatvykus į lietuvą?

Jeigu nusprendėte, kad Lietuvoje esantis nekilnojamasis turtas jums nereikalingas, atėjo laikas jį parduoti. Tačiau kaip tai padaryti, jeigu jūs gyvenate užsienyje ir neturite galimybės sugrįžti pardavimui? Galiu jus nuraminti. Nekilnojamąjį turtą galima saugiai parduoti netgi nesant Lietuvoje. Jums tereikia pasitikrinti, ar turite visus reikiamus dokumentus ir surasti patikimą žmogų, kuris gerai išmanytų nekilnojamojo turto pardavimo procesą bei galėtų jus sėkmingai atstovauti. Tai gali būti Jūsų artimas šeimos narys, draugas, o dar geriau, nekilnojamojo turto brokeris.

Parduoti nekilnojamąjį turtą per atstovą ar brokerį galite dvejopai. Pirmas būdas – patikėti atstovui ar brokeriui tik pardavimo procesą, t.y. surasti tinkamą pirkėją bei susitarti dėl kainos ir kitų sąlygų. Šiuo atveju atstovas negalės tvarkyti jūsų dokumentų bei pasirašyti sutarties pas notarą. Todėl sutartą su pirkėju ir notaru dieną turėsite atvykti į Lietuvą, kad pasirašytumėte pirkimo-pardavimo sutartį. Jeigu pasirinksite šį būdą, turėkite omenyje, kad sandorio sutvarkymui galite užtrukti keletą dienų, dažniausiai tai įvyksta dėl trūkstamų dokumentų. Jeigu neturite galimybės net trumpam atvykti į Lietuvą, jūsų atstovas ar brokeris galės parduoti nekilnojamąjį turtą veikdamas  pagal  įgaliojimą. Šiuo atveju jis galės ne tik surasti pirkėją, bet ir už jus surinkti sandoriui reikalingus dokumentus bei pasirašyti sandorį pas notarą. Įgaliojimą jus atstovaujančiam žmogui galėsite parašyti toje šalyje, kur gyvenate,  nuvykę į Lietuvos atstovybę ar konsulatą.

Kaip užtikrinti, kad nekilnojamojo turto pardavimas būtų saugus ir teisingas?

Tam, kad galėtume jaustis ramiai, jog sandoris įvyko sąžiningai, savo atstovu pasirinkite tik patikimą žmogų, turintį patirties nekilnojamojo turto pardavime. Iš anksto susitarkite dėl pardavimo kainos, galimų nuolaidų, apžiūrų vykdymo ir kitų svarbių sąlygų. Net jei savo atstovu pasirinksite artimą giminaitį ar draugą, kad vėliau nekiltų konfliktų, rekomenduoju iš anksto susitarti dėl atlygio už pagalbą, mat nekilnojamojo turto pardavimas – tikrai sudėtingas, atsakomybės ir laiko reikalaujantis procesas. Jei pardavimą patikite brokeriui, būtinai pasirašykite su juo sutartį.

lt_LTLietuvių kalba