Per kiek laiko galima nusipirkti butą ar namą Lietuvoje

Buto ar namo pirkimas Lietuvoje yra gana paprastas veiksmas, todėl pirkimą galima padaryti per kelias dienas. Tačiau kartais ši procedūra gali užtrukti kelis mėnesius. Šiame straipsnyje išsamiau aptarsiu, nuo ko priklauso būsto pirkimo trukmė.

Įprasti nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo terminai

Ilgiausiai turto pirkimas užtrunka tada, kai būsto dokumentai būna netvarkingi (neparuošti pardavimui), pvz. neatlikti nauji kadastriniai matavimai po būsto pertvarkymo ar neatnaujinti sklypo geodeziniai matavimai (tai nutinka seniai statytiems namams, kai sklypo matavimai dar buvo tik preliminarūs).

Tada, kai perkate būstą savais pinigais, parduodamo turto dokumentai yra tvarkingi, o pardavėjai neturi nepilnamečių vaikų, pirkimo procedūrą gali įvykdyti per 3-5 darbo dienas (tiek laiko užtrunka notarui paruošti pirkimo-pardavimo sutartį, gauti reikiamus dokumentus iš pardavėjo ir kitų reikalingų institucijų).

Kada būsto pirkimas užtrunka ilgiau

Tuo atveju, kai pirkėjas perka būstą su banko paskola, pirkimo procedūra užtrunka 1-2 mėnesius. Pirkimo terminą išilgina paskolos gavimo procedūros ir reikalingi surinkti papildomi dokumentai. Paskolai gauti pirkėjas pirmiausia turi užsakyti turto vertinimą ir pateikti jį bankui su prašymu suteikti paskolą. Paskolos prašymas banke būna svarstomas 1-3 savaites. Ir tik gavus teigiamą banko atsakymą, galima vykti pas notarą pasirašyti pagrindinę Turto pirkimo-pardavimo sutartį.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad perkant būstą su paskola bankas perveda pardavėjui pinigus tik tada, kai būstas jau būna nupirktas ir įkeistas bankui naujojo pirkėjo vardu. Tai reiškia, kad po pagrindinės pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo pardavėjas gaus pinigus tik po 2-4 savaičių.

Kai būsto pardavėjas turi nepilnamečių vaikų ar jis pats (ar sutuoktinis) gyvena užsienyje, pirkimo-pardavimo procesas taip pat užtrunka ilgiau, tačiau kiekvienu atveju jis būna labai individualus.

lt_LTLietuvių kalba