Login


Register | Recover Password
 

Paveldėto nekilnojamojo turto pardavimas

paveldeto nekilnojamojo turto pardavimas

Ką reikia žinoti paveldėjus nekilnojamąjį turtą

Svarbu žinoti, kad paveldėtas nekilnojamasis turtas gali būti apmokestinamas du kartus. Pirmą kartą – tada, kai turtą paveldite. Antrą kartą – jeigu nusprendžiate jį parduoti. Tačiau tiek pirmuoju, tiek antru atveju mokesčiai mokami ne visada.  Ką reikia žinoti apie paveldėtą  nekilnojamąjį turtą, kad būtų galima legaliai sumažinti mokesčius?

Paveldimo turto mokestis

Paveldėtam nekilnojamajam turtui dar taikomas ir paveldėjimo mokestis. Šis mokestis iki 150.000 eur vertės turtui yra 5%.  Jei turto vertė didesnė – reiks mokėti 10% paveldėjimo mokestį. Tačiau dar prieš skaičiuojant mokesčius, turto vertė sumažinama 30%. Svarbu žinoti, kad paveldėjimo mokesčio mokėti nereikia, kai paveldėjamas sutuoktinio, vaikų, tėvų, globėjų ir globotinių rūpintojų, senelių, vaikaičių, brolių, seserų turtas. Taip pat neapmokestinamas iki 3.000 eur vertės turtas.

Paveldėto turto vertės nustatymas parduodant

Svarbu žinoti, kad parduodant paveldėtą nekilnojamąjį turtą, jeigu nesate jo išlaikę 10 metų ir nesate ten deklaravę gyvenamosios vietos (yra papildomų sąlygų), turėsite mokėti 15% gyventojų pajamų mokestį nuo turto pardavimo ir jo vertės skirtumo. T.y. jei turtą parduodame už 100.000 eur, o jo vertė yra 80.000 eur, susidaro 20.000 eur skirtumas, kuris bus apmokestinamas 15% tarifu.

 Tiesa, yra galimybė pasirinkti, kurią vertę naudoti mokesčių apskaičiavimui: ar vidutinę rinkos vertę, nustatytą VĮ „Registrų centras“ arba nepriklausomam vertintojui atlikus retrospektyvinį vertinimą iki turto pavedėjimo dienos.   Pažymėtina, kad nepriklausomo vertintojo vertinimas turi būti  atliktas iki turto pardavimo dienos. Daugiau apie gyventojų pajamų mokestį parduodant nekilnojamąjį turtą, skaitykite paspaudę ant šios nuorodos.

Ieškote brokerio savo turto pardavimui Vilniuje? Sužinokite sąlygas

Užpildykite žemiau esančią formą, aprašydami norimą parduoti turtą ir sužinokite mano tarpininkavimo sąlygas arba susisiekite  telefonu 8 655 31429

Privatumo politika
Call Now Button+37065531429