Login


Register | Recover Password
 

Kaip geriau parduoti mišką – su žeme ar išsikirtimui

kaip geriau parduoti mišką

Yra du būdai kaip parduoti mišką. Su žeme arba išsikirtimui. Ką kiekvienas būdas apibrėžia ir kokie privalumai ar trūkumai – pabandysime trumpai sudėlioti mintis žemiau.

Medienos pardavimas

Mediena buvo vertinama visais laikais ir nors dabar daug sintetinių medienos pakaitalų, visgi be medienos mes negalime apsieiti. Todėl esama daugybė medienos pirkėjų, siekiančių įsigyti mišką išsikirtimui. Ką tai reiškia? Pirmiausia, savininko teisės lieka pardavėjui. Žemės sklypas lieka savininkui, o pirkėjas įsigyja teisę tik išsikirsti sutartą kiekį medienos iš savininko miško.

Miško pardavimas su žeme

Parduodant mišką su žeme, perleidžiama visa nuosavybės teisė į medieną, į vietą, konkrečią lokaciją. Viskas perduodama naujam savininkui ir senasis netenka visų galių ir teisių į turėtą mišką. Tokiu būdu parduodamas miškas yra brangesnis, nes vertinamas ne tik dabartinis medienos kiekis, tačiau ir ateities kirtimai.

Kokį būdą pasirinkti

Kuris pardavimo būdas yra geresnis, lemia keletas faktorių. Pirmiausia, mišku reikia rūpintis, jį prižiūrėti, reguliariai daryti kirtimus, valyti nuo sausuolių, išvartų, sodinti naujus medžius kirtimuose. Tai reikalauja ne tik laiko, tačiau ir žinių, atsidavimo. Be to, miško savininkas turi mokėti miško mokesčius. O ką jau kalbėti apie miško vagystes – taip būna ir tokių, nes mediena yra vertinga prekė. Taigi, miškininkystės srityje nedirbantiems arba gyvenantiems toli nuo turimo miško, priežiūra gali tapti našta. Dėl šių priežasčių, arba tiesiog prireikus didesnės sumos pinigų, miškas parduodamas su žeme.

Kita vertus, galima rasti nemažai argumentų parduoti tik išsikirtimui, o mišką pasilikti kaip investiciją. Taip, tai investicija į nekilnojamąjį turtą ir geras palikimas ateities kartoms. Tuo labiau, priešingai nei koks namas ar butas, miškas nenusidėvi. Kuo medžiai senesni (aišku, jie irgi turi „galiojimo laiką“), tuo vertė didesnė. Tad dabar pasodinus mišką, anūkai pardavę uždirbtų išties nemažai. Investuojant į mišką, jį prižiūrint ir parduodant išsikirtimui, galima gauti reguliarias pajamas.

Taigi, apibendrinant, abu pardavimo būdai yra geri. Tiek parduodant mišką išsikirtimui, tiek parduodant mišką su žeme, galima gauti naudą. Viskas priklauso nuo savininko situacijos bei pardavimo tikslų.

Savo miško kainą galite sužinoti https://miskoaukcionas.lt/lt/

Privatumo politika
Call Now Button+37065531429