Kaip geriau parduoti mišką – su žeme ar išsikirtimui

Yra du būdai kaip parduoti mišką. Su žeme arba išsikirtimui. Ką kiekvienas būdas apibrėžia ir kokie privalumai ar trūkumai, apie juos, žemiau.

Medienos pardavimas

Mediena buvo vertinama visais laikais ir nors dabar daug sintetinių medienos pakaitalų, visgi be medienos mes negalime apsieiti. Todėl esama daugybė medienos pirkėjų, siekiančių įsigyti mišką išsikirtimui. Ką tai reiškia? Pirmiausia, savininko teisės lieka pardavėjui. Žemės sklypas lieka savininkui, o pirkėjas įgyja teisę tik iškirsti sutartą kiekį medienos iš savininko miško.

Miško pardavimas su žeme

Parduodant mišką su žeme, perleidžiama visa nuosavybės teisė į medieną, į vietą, konkrečią lokaciją. Viskas perduodama naujam savininkui ir senasis netenka visų galių ir teisių į turėtą mišką. Tokiu būdu parduodamas miškas yra brangesnis, nes vertinamas ne tik dabartinis medienos kiekis, tačiau ir ateities kirtimai.

Kokį būdą pasirinkti

Kuris pardavimo būdas yra geresnis, lemia keletas faktorių. Pirmiausia, mišku reikia rūpintis, jį prižiūrėti, reguliariai daryti kirtimus, valyti nuo sausuolių, išvartų, sodinti naujus medžius kirtimuose. Tai reikalauja ne tik laiko, tačiau ir žinių, atsidavimo. Be to, miško savininkas turi mokėti miško mokesčius. O ką jau kalbėti apie miško vagystes – taip būna ir tokių, nes mediena yra vertinga prekė. Taigi, miškininkystės srityje nedirbantiems arba gyvenantiems toli nuo turimo miško, priežiūra gali tapti našta. Dėl šių priežasčių, arba tiesiog prireikus didesnės sumos pinigų, miškas parduodamas su žeme.

Kita vertus, galima rasti nemažai argumentų parduoti tik išsikirtimui, o mišką pasilikti kaip investiciją. Taip, tai investicija į nekilnojamąjį turtą ir geras palikimas ateities kartoms. Tuo labiau, priešingai nei koks namas ar butas, miškas nenusidėvi. Kuo medžiai senesni (aišku, jie irgi turi „galiojimo laiką“), tuo vertė didesnė. Tad dabar pasodinus mišką, anūkai pardavę uždirbtų išties nemažai. Investuojant į mišką, jį prižiūrint ir parduodant išsikirtimui, galima gauti reguliarias pajamas.

Taigi, apibendrinant, abu pardavimo būdai yra geri. Tiek parduodant mišką išsikirtimui, tiek parduodant mišką su žeme, galima gauti naudą. Viskas priklauso nuo savininko situacijos bei pardavimo tikslų.

Ieškote brokerio miško pardavimui? Sužinokite sąlygas

Jeigu patys neturite galimybės užsiimti miško pardavimu ir ieškote brokerio, kuris galėtų padėti parduoti jūsų mišką, kreipkitės į mus ir sužinokite mūsų sąlygas.  Paspaudę ant mygtuko straipsnio apačioje Jūs atsidarysite užklausos formą, kurią reikės užpildyti. Išnagrinėję jūsų pateiktą informaciją, mes galėsime atsakyti, kokiomis sąlygomis galėsime jūsų mišką parduoti. Į jūsų pateiktas užklausas paprastai atsakome per 1-3 darbo dienas.

lt_LTLietuvių kalba