Būsto įrengimas. 7 dažniausiai pasitaikančios interjero klaidos ir kaip jų Išvengti

Gera turėti namus, kurie yra ne tik jaukūs, bet ir patogūs gyventi. Kur smagu leisti laiką su šeima bei pakviesti svečius, švęsti šeimos šventes. Tačiau tam, kad sukurtume tokius namus, neužtenka vien kūrybiškumo.  Tam reikia specifinių žinių bei patirties. 

Šiandien interjero dizainerė Eglė Špiliauskienė dalijasi savo patirtimi apie dažniausiai pasitaikančias interjero klaidas, kai žmonės įsirengia būstą savarankiškai.

1. Neįvertinamas erdvės dydis

Kad ir kaip jums patiktų baldų salone esanti sofa ar kampas, nepamirškite įvertinti, ar šis baldas tikrai tiks jūsų namuose. Jis gali būti per didelis ir nebeliks vietos apėjimui  ar sofos išskleidimui. Sofa taip pat gali būti ir per maža, jei svetainė, kurioje ji stovės yra erdvi. 

2. Netinkamas baldų ir detalių funkcionalumas

Kai baldai užima per didelę gyvenamosios erdvės dalį (baldų per daug arba jie per dideli), gali būti nepatogu prieiti prie lango, jie gali trukdyti atidaryti durims ar užstoti radiatoriaus skleidžiamą šilumą. 

Tam, kad naudotis buitine technika būtų patogu, jai irgi reikia sukurti tinkamą vietą. Pvz., televizorius turėtų būti montuojamas akių lygyje. Garso kolonėlės turi būti išdėstytos taip, kad garsas atsimuštų teisingai ir tolygiai pasklistų visame kambaryje.

Paveikslai, toršerai, gyvos gėlės ir kitos dekoratyvinės būsto detalės atlieka savo paskirtį tik tada, jei jie bus tinkamai ir skoningai įkomponuoti į bendrą patalpos interjerą. 

3. Netinkamas virtuvės Išplanavimas

Virtuvė – tai vieta, kur žmonės pridaro bene daugiausiai interjero įrengimo klaidų.  Pvz., elektros taškai, kurie dažnai išdėstomi nepatogiai, nežinant,  kur ir kokia buitinė technika stovės.  Virtuvė per daug apkraunama spintelėmis, neįvertinant situacijos, kad maistą joje gamins du žmonės.

4. Neteisingai suplanuotas sanitarinis mazgas

Pagrindinė sanitarinių mazgų bėda – per trumpas unitazo fekalinis įvadas. Kažkodėl žmonės pamiršta, kad aplink klozetą ir ypač bidė reikalingas laisvas plotas „manevrams“, todėl vėliau tenka daužyti grindis, kad ištaisyti situaciją. Pasitaiko atvejų, kai bidė įrengiamas ant priešingos sienos nei klozetas, todėl jis tampa nepatogus naudoti. Kartą teko nepatikimiems klientams  pademonstruoti veiksmu, kaip jie lakstytų su „nuleistom kelnytėm“, jei viską paliktume taip, kaip suplanuota.

5. Blogai suprojektuota elektros instaliacija

Niekas taip negadina namų estetikos, kaip ant grindų besimėtantys prailgintuvai. Ir taip atsitinka tada, kai namuose neužtenka  kištukinių lizdų (rozečių).  Pvz, dažnai pamirštama apie taip vadinamąsias dulkių siurblio rozetes (liet. kalboje – kištukinius lizdus), kurie turėtų būti įrengiami ties įėjimą į patalpą, šalia durų, kur yra šviesos jungiklis.

Vonios kambaryje kištukiniai lizdai montuojami netinkamoje vietoje ar aukštyje, todėl trukdo vonios įrangos montavimui arba būna nepatogu naudoti. Elektros maitinimas ventiliatoriui dažnai iš viso pamirštamas įrengti.

Dar blogiau, kai neskiriama dėmesio bendram patalpų apšvietimui. Juk vieno šviestuvo laikai jau seniai praėjo ir skirtingos namų vietos turėtų turėti specialiai pritaikytą apšvietimą.

6. Neapgalvota garso izoliacija

Jeigu norite tikrai ramiai išsimiegoti naktį, šalia miegamojo neturėtų būti nutekamojo vandens įvadai. Jeigu vaikų kambarius rengiate antrame aukšte, nepamirškite, jog jie triukšmingiausi šeimos nariai. Jie laksto, šokinėja ar net važinėjasi dviratukais. Todėl turite pagalvoti ir apie gerą garso izoliaciją.  

7. Neapgalvotas kiemas

Jeigu įsirenginėjate namą, nepamirškite apie vandens ir elektros įvadus kieme. Vandens jums greičiausiai  prireiks  automobilio plovimui, augalų laistymui, lauko baseinui.  O elektrą naudosite teresasos apšvietimui, žoliapjovei ir kt. prietaisams.

Dažniausios interjero klaidos biuruose

Rengiant biurus dažnai neapgalvojama, kad už darbuotojo kėdės turi likti vietos jai atstumti ir darbuotojui praeiti. Todėl darbuotojų judėjimas tampa apsunkintas. Žmogus, norėdamas išeiti, trukdo ne tik sau, bet ir kitiems kolegoms. 

Dažnai neapgalvojama derybų vieta, kuriai reikalingas privatumas. 

Ofisuose taip pat dažnai pritrūksta elektros taškų,  būna netinkamas bendras darbo vietų apšvietimas.

Ieškote interjero dizainerio?

Apsilankykite čia ir sužinokite daugiau SPIGDESIGN

lt_LTLietuvių kalba