Nebegaliu išmokėti būsto paskolos. Ką daryti?

Jeigu gyvename būste, kuris yra įkeistas bankui,  iškilus finansiniams sunkumams gali tekti ieškoti sprendimų, kurie reikalingi, kad situacija netaptų dar blogesnė. Ką daryti, jeigu negalite išmokėti būsto paskolos?

Konsultuokitės su specialistais

Svarbiausia šiuo momentu nepasiduoti panikai ir ieškoti alternatyvių sprendimo variantų. Jeigu iš pirmo žvilgsnio situacija gali atrodyti katastrofiška, tai dar nereiškia, kad išeities nėra. Nebijokite kreiptis į savo banko vadybininką, kuris gal būt pasiūlys jums paskolos atidėjimą ar palankesnes paskolos mokėjimo sąlygas. Jeigu manote, kad būstą teks pardavinėti, būtinai pasikonsultuokite su savo NT brokeriu.  Paprašykite, kad brokeris nustatytų realią būsto rinkos vertę ir paruoštų būsto pardavimo planą. Šiuo atveju jums tikrai bus svarbu parduoti greitai gaunant didžiausią įmanomą kainą bei tuo pat metu persikelti gyventi kitur. Neretai tenka susidurti su nemaloniomis situacijomis, kai brokeris padėti jau nebegali. Mat dalis žmonių, susidūrę su finansinėmis problemomis,  pradeda spręsti jas savarankiškai. Tuomet, kai prireikia skubiai pardavinėti būstą, žmonės imasi pardavimo patys, tačiau neturėdami patirties ir žinių, pakliūna ir dar blogesnę situaciją. Kai parduoti greitai nepavyksta, kyla panika, ir tenka parduoti arba labai pigiai, arba, nepardavus, atiduoti būstą antstoliams. Todėl jeigu neturite patirties būsto pardavime, ypač esant kritinėms situacijoms, rekomenduoju kreiptis pagalbos į šios srities specialistus.

Ką daryti, kai paskolos suma didesnė, nei buto vertė?

Tuo metu, kai nesumokėta paskolos suma yra didesnė nei buto vertė, bankas neleis parduoti įkeisto būsto. Tačiau ir šiuo atveju sprendimų yra. Galbūt jūs galėsite įkeisti kitą savo turimą turtą, rasti laiduotoją ar sumokėti dalį kredito iš santaupų ar pasiskolintų pinigų ir pan. Taigi svarbiausias mano patarimas – nedelskite. Pradėkite ieškoti problemos sprendimo tuoj pat bei ieškokite pagalbos. Nelikite vieni su savo problema. Mat atsiradus bet kokiems sunkumams, emocijos dažnai išmuša mus iš vėžių ir trukdo priimti objektyvius sprendimus. Todėl iškilus problemos, konsultuokitės su specialistais, kurie padės surasti jums palankiausią išeitį. Jei jums šis straipsnis buvo naudingas, ir jeigu žinote, kam ši informacija gali būti aktuali, pasidalinkite ja, persiųsdami šio straipsnio nuorodą asmeniškai.

lt_LTLietuvių kalba